۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۷

رونمایی ایرباس از هلیکوپتر هیبریدی (تصاویر)

ایتنا - ​​​​​​​روز چهارشنبه، ایرباس یک مدل آزمایشی متشکل از نیمی از یک هواپیما و نیمی از یک هلیکوپتر را در مسابقه‌ای برای تولید سریع‌ترین مدل‌ها، با رقابت شدید برای شکل دادن به آینده هلیکوپترها به نمایش گذاشت.
رونمایی ایرباس از هلیکوپتر هیبریدی (تصاویر)

هزینه ساخت این مدل که (Racer) نام دارد حدود 200 میلیون یورو (217 میلیون دلار) است و یک مدل آزمایشی یکبار مصرف است که ترکیبی از یک ملخ سنتی بالای سر و دو ملخ جلو است.

این مدل نشان دهنده تلاشی برای ترکیب ثبات و سرعت و همچنین کاهش زمان مورد نیاز برای پاسخگویی در طول ماموریت های حیاتی مانند جستجو و نجات است.

برونو اون، مدیرعامل هلیکوپترهای ایرباس، گفت: «ماموریت‌هایی وجود دارد که رسیدن به منطقه در سریع‌ترین زمان ممکن، حیاتی است.

 

وی با اشاره به اینکه در این مدت فرصتی برای ارائه خدمات درمانی به مصدوم به گونه‌ای وجود دارد که از مرگ و میر جلوگیری شود، افزود: درباره ساعت طلایی زیاد صحبت می‌کنیم.

ریسر (Racer) که برای اولین بار در ماه آوریل به دور از دوربین‌ها آزمایش شد، در مقابل 150 تماشاگر پرواز کرد.

حضار شامل تعدادی از مدیران هوانوردی، سیاستمداران و نمایندگان اتحادیه اروپا در پایگاه هلیکوپتر ایرباس در مارنیون، جنوب فرانسه بود.

 


ایرباس اعلام کرد که ریسر (Racer) حداکثر سرعت 220 گره دریایی (400 کیلومتر در ساعت) در مقایسه با سرعت هلیکوپترهای معمولی که به 140 گره می‌رسد، دارد.
کد مطلب: 78936
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام