۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۰

فیس‌بوک امکان استفاده از فناوری هولوگرافیک روی عینک ‌های هوشمند را بررسی می‌‌کند

ایتنا- فیس‌بوک در تلاش است تا با استفاده از فناوری هولوگرافیک به ساخت عینک‌های واقعیت مجازی پیشرفته‌ای بپردازد که بتوان بدون خستگی برای ساعت‌ها از آن استفاده کرد.
فیس‌بوک امکان استفاده از فناوری هولوگرافیک روی عینک ‌های هوشمند را بررسی می‌‌کند
فیس‌بوک در تلاش است تا با استفاده از فناوری هولوگرافیک به ساخت عینک‌های واقعیت مجازی پیشرفته‌ای بپردازد که بتوان بدون خستگی برای ساعت‌ها از آن استفاده کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، فیس‌بوک و اکولوس از مدت‌ها پیش سعی در ساخت هدست های واقعیت مجازی نازک‌تر و راحت‌تر داشتند اما به نظر می‌رسد که آخرین آزمایش آن‌ها در این رابطه بالاخره به نتیجه رسیده است و آن‌ها تصمیم به ساخت صفحه‌نمایش‌هایی گرفته‌اند بتوان از آن‌ها به‌عنوان عینک استفاده کرد.
 
فیس‌بوک به‌تازگی موفق به ساخت دستگاهی شده است که از هولوگرافیک هایی شده است که از فیلم‌های فلت برای روشنایی استفاده می‌کند و همین امر منجر به ساخت صفحه‌نمایش‌هایی شده است که ضخامت آن‌ها کم‌تر از 0.35 اینچ است و نسخه به عینک‌های ال سی دی و ال ای دی حال حاضر بسیار کوچک‌تر است.
 
 
 
علاوه بر این جلوه‌های بصری ارائه شده توسط این عینک نیز بسیار قوی‌تر از سایر نسخه است. اگرچه خروجی این طرح مفهومی هنوز به‌صورت مونوکروم است اما فیس‌بوک امیدواری داده است که گستره رنگ این عینک را بالاتر خواهد برد و  وضوح تصویر آن نیز بسیار بیشتر از نسخه فعلی خواهد شد.
 
این کمپانی همچنین امیدوار است که رزولوشن این عینک را تا حد دید انسان تقویت کرده و پیکسل‌های نمایان را از بین ببرد. علاوه بر این میدان دید این عینک جدید باید با دستگاه‌های موجود قابل قیاس باشد. البته همان‌طور که ذکر شد این دستگاه هنوز در مرحله طرح مفهومی است و ساخت نسخه نهایی و رود آن به بازار ممکن است چند سال به طول بینجامد.
 
فیس‌بوک علاوه بر خروجی رنگی باید چالش‌هایی نظیر عمر باتری، اتصالات دستگاه و سازگاری آن با عینک‌های مرسوم را نیز برطرف کند. بااین‌حال این فناوری ارزش صبر کردن را دارد و ممکن است به تولید عینک‌های واقعیت مجازی بینجامد که بتوان از آن‌ها برای ساعت‌ها استفاده کرد.
 
کد مطلب: 61451
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام