۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۶

لنزهای چشمی، نسل جدید فناوری‌های پوشیدنی گوگل

ایتنا- گوگل توضیح داد که در این پروژه قصد دارد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات حوزه بهداشت و سلامت را از میان بردارد و با این لنزها بیماری دیابت را از بین ببرد.
لنزهای چشمی، نسل جدید فناوری‌های پوشیدنی گوگل


فناوری‌های پوشیدنی مورد توجه همه کاربران قرار دارد و بازار جهانی پررونقی را به خود اختصاص داده است.
اما شرکت گوگل فقط به مدل‌های کنونی این قبیل فناوری‌ها بسنده نمی‌کند و قصد دارد نسل جدید آنها را در اختیار کاربران بگذارد.


به گزارش ایتنا به نقل از رایورز، این شرکت بزرگ اینترنتی در وبلاگ رسمی خود از پروژه جدیدی رونمایی کرده است که برمبنای آن لنزهای چشمی هوشمند به عنوان نسل جدید فناوری‌های پوشیدنی در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

البته باید توجه داشته باشید این لنزها برای ارسال ایمیل‌های دریافتی به مغز ساخته نشده‌اند و دست‌کم مدل کنونی آنها چنین قابلیتی ندارند.

شرکت گوگل توضیح داد که در این پروژه قصد دارد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات حوزه بهداشت و سلامت را از میان بردارد و با این لنزها بیماری دیابت را از بین ببرد.

این لنزهای نرم که شکل ظاهری آنها شبیه لنزهای طبی ساخته شده است، هم‌اکنون در مرحله آزمایشگاهی به‌سر می‌برند و گوگل مدل اولیه آنها را ارائه کرده است.

این لنزها دو لایه مجزا دارند که بین آنها حسگرهای هوشمند تعبیه شده است و این حسگرها می‌توانند میزان قند موجود در اشک چشم را محاسبه کنند.
همچنین برای این لنزها یک آنتن بسیار کوچک، خازن و دستگاه کنترلی در نظر گرفته شده است که به کمک آنها اطلاعات مورد نیاز از لنز گرفته می‌شود چشم شما به صورت خودکار این اطلاعات را به دستگاه مربوطه می‌فرستد تا مورد تحلیل قرار گیرند.

گوگل در توضیح این فناوری پوشیدنی اعلام کرد که یک تراشه کوچک به همراه حسگرهای انعطاف‌پذیر روی سطح باریکی از پلاستیک تعبیه شده‌اند تا در چشم انسان استفاده شوند.

گوگل توضیح داده است که فرد با این لنزها به راحتی محیط پیرامون خود را می‌بیند و مطالعات روزمره را انجام می‌دهد و حسگر هوشمند هر ثانیه میزان قند موجود در اشک را محاسبه می‌کند.
 
کد مطلب: 29223
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام