۱۳
۰
plusresetminus
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۱
دبير كارگروه تعيين مصاديق مجرمانه:

گوگل فیلتر نیست، جی‌میل هم فقط دچار اختلال است

ایتنا - خرم آبادی: سايت يوتيوب را كه از طريق پروتكل https قابل رويت بود، فيلتر كردیم كه اين اقدام موجب شد سرويس جي‌ميل و پروتكل https سايت گوگل نيز با اختلالاتي مواجه شوند.
گوگل فیلتر نیست، جی‌میل هم فقط دچار اختلال است


دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه گفت: اختلالات ايجاد شده روي سرويس جي‌ميل سايت گوگل و برخي ديگر از سرويس‌هاي آن سايت به لحاظ فيلتر شدن سايت يوتيوب است.

به گزارش ایتنا عبدالصمد خرم‌آبادي در گفت‌وگو با ايسنا تصريح كرد: با توجه به انتشار فيلم موهن به ساحت مقدس پيامبر عظيم‌الشان اسلام(ص) در سايت يوتيوب و عدم توجه مديران اين سايت به اعتراض‌هاي گسترده و شديد مسلمانان جهان نسبت به آن، سايت مذكور بنا به درخواست‌هاي مكرر مردمي از سوي كارگروه تعيين مصاديق از دسترس خارج شد.

وي افزود:‌ سايت يوتيوب كه از طريق پروتكل http به نمايش گذاشته مي‌شد، پيش از اين فيلتر شده بود اما سايت گوگل، يوتيوب را از طريق پروتكل https به نمايش مي‌گذاشت و در حقيقت سيستم فيلترينگ جمهوري اسلامي ايران را دور مي‌زد.

دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه خاطرنشان كرد: كارگروه مذكور براي مقابله با اين اقدام گوگل و جلوگيري از استمرار نمايش فيلم موهن، سايت يوتيوب را كه از طريق پروتكل https قابل رويت بود، فيلتر كرد كه با توجه به اشتراك سرورهاي گوگل و يوتيوب، اين اقدام موجب شد سرويس جي‌ميل و پروتكل https سايت گوگل نيز با اختلالاتي مواجه شوند.

به گزارش ايسنا، پيش از اين برخي رسانه‌ها خبري مبني بر فيلتر شدن سايت گوگل منتشر كرده بودند كه با توجه به اظهارات دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه، اين موضوع صحت ندارد.
 
کد مطلب: 23734
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
باز هم "درخواست های مردمی"

باز هم خلاف واقع

این همه کاربرانی که به فیلتر شدن جیمیل و گوگل معترض هستند جزو "مردم" نیستند؟!

شماها قیم مردم هستید؟!!
feedback
Iran, Islamic Republic of
یک نکته اینکه، درسته که از طریق پروتوکل https یوتیوب در دسترس بود اما هیچ ویدیویی رو نشان نمی داد و فقط وب پیج آن باز می شد و هنگام پخش ویدیو ارور می داد.
خب وب پیج به چه درد کسی می خوره؟ وقتی ویدیو پخش نمیشه؟!!
feedback
ای ای ای
این جمله به درخواست مردم فیلتر کردیم رو که میشنوما! همینجوری آه از نهادم بلند میشه
feedback
برید بابا با این مردم مردم گفتنتون
علیرضا
feedback
Iran, Islamic Republic of
وقتی که دروغ، یا مودبانه تر خلاف واقع گویی! یک افتخار و یک ارزش محسوب میشود، وزیر فیلترینگ و معاونش در مصادیق فیلترینگ حرفهای دوگانه میزنند! وزیر میگوید که فیلترینگ دستور دادگاه بوده اما فراموش میکند که پاسخ دهد آیا قوه قضایه دستور داده است یا خیر.. علت این است که قوه قضاییه احتمالا روحش هم خبردار نبوده. در سمت دیگر معاون فیلتر میگوید فیلتر شدن جیمیل به علت فیلتر شدن یوتیوب بوده. این در حالی است که یک روز پیش همین معاون فیلتر یک حرف دیگیری زده. گفته است به درخواست های مکرر مردم
دروغ دیگر اینکه بر خلاف گفته آقایان، گوگل هم اتفاقا فیلتر است. فقط کافی است به جای استفاده از http از https در جستجو گر گوگل استفاده کنید تا ببینید خود سایت گوگل هم فیلتر است
گیرم که خلق را به طریقی فریفتی، با انتقام دست طبیعت چه میکنی
این یعنی اینکه باز یک تصمیمی از روی ندادنم کاری گرفته شده و تنها کسانی که آسیب میبینند، هثل همیشه در این کشور ما، مردمند... کسی مثل من، کسی مثل شما
مهدی
feedback
من خودم دارای سه جیمیل هستم و تمام فعالیت های بانکی - اداری - تجاری خودم رو با اونا انجام میدم حالا به نظر شما بایستی چیکار کنم؟
من جزیی از "مردم" هستم. من می دونم اقدام این سایت برای گذاشتن فیلم توهین امیز توی سایتشون خیلی زشت بوده اما ما باید قبول کنیم که نیمی از همان مردم که گفته شده خواستار فیلتر گوگل شده اند از سرویس های گوناگون گوگل استفاده می کنند. گوشی های اندرویدی شون بر پایه گوگله سرویس های مختلف وبسایتاشون با گوگله . باید قبول کرد گوگل بهترین عملکرد رو در رابطه با جستجو داره. حالا به نظر شما تکلیف چیه؟
آیا بهتر نیست با فیلتر کردن کل گوگل خود را از شر این موجود فاسد راحت کنیم.
مسئولین محترم ابتدا سعی کنید چیزی بهتر از موتور جستجوی گوگل طراحی کنید سپس اقدام به نفی گوگل کنید.
وحید
feedback
isp بنده گوگل رو باز نمی کنه جیمیل هم همچنین، خب این یعنی مسدود هستش حالا عنوانش فیلتر باشه یا نباشه برای کاربر فرقی نداره. لطفا این افتضاح رو زودتر درست کنین!
feedback
United States
ما اعتراض داریم.
خدا خیرت بده که پیگیری
سبحان
feedback
اونا وقتی میخوام تحریم کنن ما رو محروم میکنن.ما هم وقتی مبخوایم اونا رو تحریم کنیم خودمون رو محروم میکنیم.
در کل ممنون که دسکتاپم فیلتر نیست.
غیاث
feedback
Iran, Islamic Republic of
من دانشجوی مجازی ارشد هستم و الان سه روزه الکی الکی از درس و مشق افتادم. حق الناس همینه....
مردم
feedback
Iran, Islamic Republic of
این کار گروه برای درخواست های مکرر مردمی برای کاهش قیمت های لبنیات ، خودرو ، مسکن ، ارز ، طلا و سکه ، تخم مرغ ، گوشت و ... نیز سریعا اقدام کند.
عابر
feedback
قسم حضرت عباس رو بپذیریم یا دم خروس که بیرون است، آقا جان جی میل و گوگل باز نمیشه
feedback
United States
سرویس های گوگل و یا هو خوب هستند . اما از قرار یک شرکت ایراین داره یک میل سرور قدرتمند راه اندازی میکنه . برای ارائه به افراد متخصصی
Avmail.Org
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای