۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۴۶
با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات

افتتاح اولین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در استان فارس

ايتنا - وزير ارتباطات: این وزارتخانه به مباحث حاکمیتی و نظارتی ورود کرده است و واگذاری بیش از ۸۰ درصد امور وزارت ارتباطات به بخش‌های غیردولتی و خصوصی یک موفقیت در این حوزه محسوب می‌شود.
افتتاح اولین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در استان فارس


با حضور رضا تقی پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و حسين صادق عابدين استاندار فارس، اولين اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات كشور با معرفي مدير كل اين اداره كل در استان فارس راه‌اندازي شد.

به گزارش ایتنا تقی‌پور در اين مراسم اظهار داشت: ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به اهداف و برنامه‌هایی که برای این حوزه در برنامه پنجم توسعه دیده شده در جهت ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات است.
وی افزود: این اداره کل یک دستگاه حاکمیتی است که در نقش هماهنگ کننده و به‌عنوان نماینده وزارت ارتباطات در استان عمل می‌کند و سایر دستگاه‌ها و اداره‌های کل مانند گذشته به فعالیت خود در حوزه وظایف تعریف شده، ادامه خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌ها و نظارت بر ارائه خدمات توسط دستگاه‌ها و اداره‌های کل زیرمجموعه وزارت ارتباطات و ایجاد هماهنگی بین این دستگاه‌ها، از وظایف این اداره کل خواهد بود.

تقی پور با بیان این مطلب که با توجه به سرعت امروز پیشرفت کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یک زیرساخت اصلی یکی از بنیان های اساسی که در اقتصادهای در حال پیشرفت مورد توجه است تصریح کرد: بنابراین با بسترسازی و واگذاری، نه تنها مسئولیت ما در این وزارتخانه در بخش حاکمیت کم نشده بلکه پرداختن به ماموریت‌های جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات که در راس آنها پیشرفت کشور در دهه چهارم انقلاب و مسیر رسیدن به افق ۱۴۰۴ یکی از محورهای اساسی است در مسیر این پیشرفت و توسعه که باید صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات از بحث تصدی‌گری فاصله گرفته تاکید کرد: این وزارتخانه به مباحث حاکمیتی و نظارتی ورود کرده است و واگذاری بیش از ۸۰ درصد امور وزارت ارتباطات به بخش‌های غیردولتی و خصوصی یک موفقیت در این حوزه محسوب می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنان خود با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه شبکه ملی اینترنتی یکی از وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه توسعه پنجم است، گفت: این وزارتخانه اولین دستگاه در موضوع اجرایی کردن اصل ۴۴ و واگذاری امور به بخش‌های غیردولتی و خصوصی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به بخش‌هایی از توان‌مندی‌های اداره‌های تابعه این وزارتخانه در سطح کشور، اساسی‌ترین ماموریت وزارت ارتباطات را فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه ICT در سطح کشور دانست و گفت: در سال ۸۴ و علیرغم تمام تلاش‌های انجام شده، ۸/۶ میلیون موبایل در کشور فعال بود، این تعداد امروز در کشور به ۶۰ میلیون رسیده است.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: پهنای باند ورودی کشور طی سال‌های ۸۴ تاکنون ۱۰۰ برابر افزایش یافته و همراه به توسعه سریع سایر بخش‌ها، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور هم در حال توسعه است.
وی گفت: چهار هزار و ۹۲۳ پروانه فعالیت برای شرکت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعاتی در سطح کشور صادر شده که در مقایسه با شش سال قبل این رقم ۱۰ برابر شده است.

وي ایجاد زیرساخت‌های شبکه ملی و توسعه آن را از وظایف وزارت ارتباطات دانست و تصریح کرد که محتوا و خدمات ارائه شده در این شبکه متناسب با دستگاه‌های‌ بهره‌بردار و ارائه کنندگان خدمات مرتبط است.

به گزارش ایتنا اين مراسم با معرفي وحيد مختاري به عنوان مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس پايان يافت.
کد مطلب: 19579
نام شما
آدرس ايميل شما


امراله مهماندوست
feedback
Iran, Islamic Republic of
چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشند؟
چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس ( لارستان + گراش + لامرد + مهر) در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است بایستی مستقر شده باشد؟
چرا ...
چرا ...
چرا ...
چرا ...
...
این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس می باشند اشتباه است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج تا شهرهای قیر و کارزین و فراشبند و مهر و لامرد و گراش و لار و جهرم (از مسیر راه جدید دیگ اشکن) را محاسبه می کردند از حدود 49 کیلومتر تا ۹۹ کیلومتر می باشد و شهر لار و شهر جهرم در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتر قرار گرفته اند. متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار و شهر جهرم بایستی شهر خنج را به عنوان محل مناسب برای خدمات رسانی به مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس قرار می گرفت.