۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۰

پولشویی ۱۴۷.۵ میلیون دلار رمزارز توسط کره شمالی

ایتنا - ​​​​​​​بررسی ناظران تحریم سازمان ملل نشان داد کره شمالی، ۱۴۷.۵ میلیون دلار رمزارزی که سال گذشته از یک صرافی ارز دیجیتال به سرقت برده بود را در مارس، از طریق پلتفرم ارز مجازی «تورنادو کَش»، پولشویی کرد.
پولشویی ۱۴۷.۵ میلیون دلار رمزارز توسط کره شمالی


این ناظران به کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند درباره ۹۷ حمله سایبری مشکوک کره شمالی به شرکت‌های رمزارز در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۴ به ارزش حدود ۳.۶ میلیارد دلار، تحقیق کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، ناظران با استناد به اطلاعات شرکت تحلیل رمزنگاری «پِک شیلد» و شرکت تحقیقاتی بلاک‌چین الیپتیک، به کمیته تحریم‌ها گفتند: این حملات، شامل حمله به صرافی رمزارز اچ تی ایکس در اواخر سال گذشته بود که طی آن، ۱۴۷.۵ میلیون دلار از این صرافی به سرقت رفت.

این ناظران تنها در سال ۲۰۲۴، در حال بررسی ۱۱ مورد سرقت ارزهای دیجیتال به ارزش ۵۴.۷ میلیون دلار بوده‌اند و بسیاری از این سرقت‌ها ممکن است توسط کارکنان فناوری اطلاعات کره شمالی انجام شده باشند که به طور ناخواسته توسط شرکت‌های کوچک مرتبط با رمزارز، استخدام شده‌اند.

طبق اعلام کشورهای عضو سازمان ملل و شرکت‌های خصوصی، کارکنان فناوری اطلاعات کره شمالی که در خارج از کشور فعالیت می‌کنند، درآمد قابل‌توجهی برای کشور، تولید می‌کنند.

کره شمالی که به طور رسمی به عنوان جمهوری دموکراتیک خلق کره شناخته می‌شود، از سال ۲۰۰۶ تحت تحریم‌های سازمان ملل متحد قرار دارد و این اقدامات طی سال‌ها تشدید شده‌اند تا جلوی تامین مالی برنامه‌های موشک بالستیک و هسته‌ای این کشور گرفته شود.

آمریکا، صرافی «تورنادو کَش» را در سال ۲۰۲۲ به اتهام حمایت از کره شمالی، تحریم کرد. دو نفر از موسسان این صرافی در سال ۲۰۲۳، به تسهیل بیش از یک میلیارد دلار پولشویی، از جمله برای یک گروه تبهکار سایبری مرتبط با کره شمالی، متهم شدند.

بر اساس گزارش رویترز، پلتفرم‌های «میکسر» مانند تورنادو کَش»، رمزارزهای بسیاری از کاربران را گرفته و آنها را با هم مخلوط می‌کنند تا به پنهان کردن منبع و دارندگان وجه، کمک کنند.
کد مطلب: 78913
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام