۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۲۱

فروش دوچرخه‌های برقی در آلمان از دوچرخه‌های معمولی پیشی گرفت

ایتنا - بسیاری از مردم آلمان برای انجام کارهای روزمره از دوچرخه استفاده می‌کنند. در تمامی خیابان‌های اصلی شهرهای این کشور مسیرهای ویژه‌ای برای رفت و آمد دوچرخه در نظر گرفته شده است.
فروش دوچرخه‌های برقی در آلمان از دوچرخه‌های معمولی پیشی گرفت

استفاده از دوچرخه، به‌ویژه دوچرخه‌های برقی در این کشور چنان بالا رفته که اکنون صنایع دوچرخه‌سازی اعلام کرده‌اند که فروش دوچرخه‌های برقی بیش‌ از دوچرخه‌های معمولی بوده است.

مصرف‌کنندگان آلمانی ممکن است به دلیل مسائل اقتصادی از خرید بسیاری از اجناس خودداری کنند، اما نه در مورد خرید دوچرخه!

بسیاری از گزارش‌های اقتصادی و گفته‌های مقام‌های آلمانی در این اواخر حاکی از تضعیف اقتصاد آلمان بود، اما هیچ نشانه‌ای از بی‌میلی برای خرید دوچرخه میان مردم این کشور دیده نمی‌شود و برعکس حتی تمایل آنان برای خرید دوچرخه‌های برقی بیشتر شده است.

"انجمن دو چرخه آلمان" (ZIV) از فروش سالیانه خود و از افزایش فزاینده فروش دوچرخه‌های برقی ابراز رضایت کرده است. طبق گزارش این انجمن، برای اولین بار در سال ۲۰۲۳ فروش دوچرخه‌های برقی بیش‌تر از دوچرخه‌های معمولی بود.


 


بورکهارد اشتورک، مدیرعامل ZIV به خبرگزاری آلمان گفت: «دوچرخه‌های معمولی و دوچرخه‌های برقی صرفنظر از وضعیت اقتصادی، در بین مصرف‌کنندگان بسیار محبوب هستند.»

قرار است انجمن دوچرخه آلمان ارقام مشخصی از وضعیت بازار دوچرخه در سال گذشته را روز چهارشنبه ۱۳ مارس در برلین ارائه کند.

فراز و نشیب عرضه و تقاضای دوچرخه 


فروش دوچرخه در سال ۲۰۲۲ پس از رونق سال‌های شیوع کرونا تا حدودی کاهش یافت.

تولید دوچرخه در آن‌ زمان به دلیل تقاضای زیاد مشتریان به میزان قابل توجهی افزایش یافت و مشکلاتی برای تحویل آن ایجاد شد. سپس بازار فروش دوچرخه دوباره رکود پیدا کرد با این حال به گفته انجمن دوچرخه آلمان، تقاضا در بازار همچنان بالاست.
کد مطلب: 77947
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام