۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۱۲

تویوتا برای چهارمین سال پیاپی پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد

ایتنا - شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن توانست عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان در سال ۲۰۲۳ را برای چهارمین سال پیاپی حفظ کند.
تویوتا برای چهارمین سال پیاپی پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد

خودروسازی تویوتا موتور در سال ۲۰۲۳ ۱۱.۲ میلیون دستگاه خودرو فروخته و برای چهارمین سال متوالی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را از آن خود کرد.

این خودروساز ژاپنی جهش ۷.۲ درصدی در فروش گروه‌های خودروسازی زیر مجموعه خود را در سال گذشته گزارش کرده که شامل فروش واحد کامیون هینو موتورز و سازنده خودرو‌های کوچک دایهاتسو می‌شود که با فروش قابل توجه ۸.۹ میلیون خودرو در خارج از کشور به کسب رکورد فروش توسط تویوتا کمک کرده است.

گفتنی است فروش خودرو‌های مادر شرکت تویوتا، که شامل خودرو‌های همنام آن و برند لکسوس می‌شود، در سال ۲۰۲۳ به رکورد ۱۰.۳ میلیون خودرو رسید. خودرو‌های هیبریدی بنزینی و الکتریکی حدود یک سوم از فروش این خودروسازی را تشکیل می‌دهند. خودرو‌های تمام برقی نیز کمتر از ۱ درصد فروش را به خود اختصاص دادند.
 

در همین راستا، به خاطر بهبود اخیر بورس توکیو و هجوم سرمایه‌گذاران خارجی به سهام شرکت‌های بزرگ ژاپن، ارزش بازار سهام تویوتا در معاملات این هفته به بالاترین سطح خود رسید.

ارزش بازار تویوتا تقریباً ۳۲۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

گروه فولکس واگن، رقیب آلمانی که رتبه دوم را در اختیار گرفته، در اوایل این ماه اعلام کرد که تحویل خودروی آن در سال گذشته افزایش ۱۲ درصدی داشته و به ۹.۲ میلیون خودرو رسیده است که نشان دهنده بهبود پس از همه‌گیری کرونا و کاهش گلوگاه‌های زنجیره تامین است.

 
کد مطلب: 76989
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام