۰
plusresetminus
پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۰
استاد دانشگاه استنفورد:

قطعا فرازمینی‌ها در میان ما زندگی می‌کنند

ایتنا - ۱۲ سناتور آمریکایی از هر دو حزب با امضای بیانیه‌ای خواستار انتشار اطلاعات بیشتر درباره گزارش‌های مربوط به اشیا‌‌ی پرنده ناشناس شده‌اند.
قطعا فرازمینی‌ها در میان ما زندگی می‌کنند

یک استاد دانشگاه استنفورد و یوفو (اشیای پرنده ناشناس) شناس مشهور می‌گوید ۱۰۰ درصد اعتقاد دارد که فرازمینی‌ها نه تنها به زمین آمده‌اند بلکه «مدت زیادی اینجا بوده‌اند» و حتی چه بسا امروز هم در این سیاره باشند.

به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، دکتر گری نولان، استاد آسیب‌شناسی دانشکده پزشکی استنفورد، این ادعای شگفت‌انگیز را هفته گذشته در همایش «سالت‌ آی‌‌کانکشنز» در منهتن و در خلال جلسه‌ای با عنوان «پنتاگون، هوش فرازمینی و یوفوهای ناخوانده» مطرح کرد.

وقتی الکس کلوکوس، مجری برنامه، از نولان پرسید که آیا او فکر می‌کند موجودات فرازمینی از زمین بازدید کرده‌اند یا نه، این استاد دانشگاه پاسخ داد: «من فکر می‌کنم شما می‌توانید یک گام جلوتر بروید، آن‌ها نه تنها از زمین بازدید کرده‌اند، بلکه مدت زیادی اینجا بوده‌اند و هنوز هم اینجا حضور دارند.»

نولان در ادامه با اشاره به سیگنال واو! (!Wow)، سیگنال عجیب ۷۲ ثانیه‌ای که سال ۱۹۷۷ از فضا دریافت شد، گفت: افراد درباره سیگنال واو! صحبت می‌کنند و دنبال هوش فرازمینی می‌گردند. اما سیگنال واو! همین‌جا است و همین است که مردم هر روز می‌بینند و روش ارتباطی است که همین حالا هم اینجا روی زمین وجود دارد.

سیگنال واو! که این استاد دانشگاه به آن اشاره می‌کند، موجی در طیف رادیویی بود که هرگز تکرار نشد اما دانشمندان بعدها درباره منشاء آن نظریات مختلفی ارائه کردند؛ از جمله اینکه سیگنالی طبیعی بوده که در اثر دنباله‌دارها یا ابر هیدروژنی میان‌ستاره‌ای ایجاد شده است.

مجری برنامه یادآور شد که باور چنین ادعایی، یعنی ادعای وجود موجودات فرازمینی بین ما برای بسیاری دشوار است و از نولان خواست توضیح دهد چقدر احتمال می‌دهد چنین چیزی صحت داشته باشد که نولان در پاسخ گفت: ۱۰۰ درصد!
 
فرازمینی‌ها در زمین حضور دارند

او افزود: «این تنها نظر من نیست. قانون مجوز دفاع ملی سال گذشته تصویب شد و بایدن در دسامبر آن را امضا کرد. ۳۰ صفحه از آن مربوط به تاسیس دفتر بررسی پدیده‌های هوایی ناشناس است.»

به گفته نولان، مرکز بررسی‌ پدیده‌های غیرطبیعی پنتاگون که به دفتر تجزیه و تحلیل ناهنجاری در همه حوزه‌ها (ای‌ا‌ی‌آراو) مشهور است، ۲۵ کارمند دارد که اطلاعات را از تمام بخش‌های وزارت دفاع و سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده جمع‌آوری کنند و به کنگره ارائه دهند. یک بخش بررسی مستقیم هم ایجاد شده که افراد می‌توانند از طریق آن، اطلاعات محرمانه را به کنگره برسانند.

وقتی از این استاد دانشگاه پرسیده شد قانع‌کننده‌ترین مدرک در این ادعا مبنی بر وجود حیات بیگانه روی زمین چیست، گفت: «شما فقط باید ببینید دولت شما در حال حاضر در این مورد چه می‌کند.»

به گفته نولان، ۱۲ سناتور آمریکایی از هر دو حزب با امضای بیانیه‌ای خواستار انتشار اطلاعات بیشتر درباره گزارش‌های مربوط به اشیا‌‌ی پرنده ناشناس شده‌اند.

او افزود: «نظرهای آنان بر چه اساس است؟ آن‌ها  بر اساس اطلاعات ده‌ها نفری که به هر نحوی آمده‌اند و به شکل محرمانه با آن‌ها صحبت کرده‌اند، اظهارنظر می‌کنند.»

کمیته اطلاعاتی سنا‌ــ که بخشی از لایحه بودجه عملیات اطلاعاتی و ضداطلاعاتی ایالات‌متحده است‌ــ اواخر سال ۲۰۲۰ از مدیر اداره امنیت ملی خواست با مشاوره دیگر مقام‌های ارشد دفاعی و اطلاعاتی، از پدیده اشیای پرنده ناشناس یا به گفته دولت یوفو، ظرف شش ماه گزارشی به کنگره ارائه دهد.
کد مطلب: 73081
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام