۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

۲۱ میلیون مصرف کننده شاکی در برابر گوگل‌پلی!

ایتنا - ​​​​​​​گوگل به جای یک عده شاکی، با بیش از ۲۱ میلیون مصرف کننده در یک شکایت گروهی علیه هزینه‌های گزاف فروشگاه برنامه پلی استور روبروست.
۲۱ میلیون مصرف کننده شاکی در برابر گوگل‌پلی!


یک قاضی فدرال در منطقه شمال کالیفرنیا با دادن وضعیت شکایت گروهی به شکایتی که مدعی است فروشگاه برنامه گوگل پلی‌استور از قدرت خود در فروش و توزیع اپلیکیشن‌های موبایل اندروید سوءاستفاده کرده است، موافقت کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این شکایت مصرف کنندگان، بخشی از مبارزه ضد انحصارطلبی است که شامل شکایت تنظیم شده توسط دادستان‌های کل ایالت‌های آمریکا، شرکت اپیک گیمز، مچ گروپ و گروهی از طراحان اپلیکیشن کوچک است.

به گفته جنیفر رای، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، این شکایت میلیاردها دلار درآمد گوگل پلی را تهدید می‌کند.

سخنگوی گوگل گفت: ما در حال ارزیابی حکم قاضی و بررسی گزینه‌های‌مان هستیم.

گروه شاکیانی که مورد موافقت قاضی پرونده قرار گرفته‌اند، شامل کاربران گوگل پلی از اوت سال ۲۰۱۶ در ۱۷ ایالت و قلمرو آمریکا هستند که در شکایت تنظیم شده در ژوییه سال ۲۰۲۱ توسط دادستان‌های کل ایالتهای آمریکا قرار نداشتند. تقریبا ۷۰ میلیون مصرف کننده تحت پوشش شکایت ایالت‌های آمریکا از فروشگاه برنامه گوگل قرار می‌گیرند.

مصرف کنندگان مدعی هستند گوگل با دریافت ۳۰ درصد تعرفه از فروش‌های انجام شده در پلی‌استور، باعث تورم قیمت اپلیکیشن‌های اندرویدی شده است. همچنین گوگل در یک رفتار ضد رقابتی، تخفیف‌ها و یارانه‌های بیشتری در قالب جایزه می‌دهد تا کاربران را به فروشگاه خود بکشاند.

بر اساس گزارش رویترز، جاستین رافائل، وکیل گوگل در مخالفت با تبدیل شدن شکایت از گوگل به شکایت گروهی، اظهار کرد: تفاوت‌های زیادی در تراکنش‌های اپلیکیشن برای قرار دادن همه کاربران در یک دسته، قرار دارد. اپلیکیشن‌ها، قیمت‌های متفاوتی دارند.
کد مطلب: 70771
برچسب ها: گوگل‌پلی
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
برای ما که فیلتر است ، خواندن تغییرات و رشد دنیای دیجیتال و محروم بودن از مزایای آن ، فقط کاربران را عصبی ، ناراحت و در نهایت خشمگین می کند.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای