۰
plusresetminus
جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

آغاز فروش بلیط صندلی برای بالن‌سواری در استراتوسفر

ایتنا - اگر فرد ثروتمندی باشید، می‌توانید برای بالون‌سواری به مقصد استراتوسفر یک صندلی رزرو کنید.
آغاز فروش بلیط صندلی برای بالن‌سواری در استراتوسفر
شرکت Space Perspective مستقر در ایالت فلوریدا شروع به فروش رزرو صندلی برای بالن تحت فشار خود با نام Spaceship Neptune نموده است. این بالن طوری طراحی شده که ظرفیت حمل هشت مسافر و یك خلبان تا ارتفاع ۱۰۰ هزار پا را داشته باشد. قیمت هر صندلی نیز ۱۲۵ هزار دلار است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از Space، مسافران فضایی نپتون در طی پروازهای خود حدود شش ساعت را در داخل کپسول می‌گذرانند که بدین‌ترتیب در بالای بیش از ۹۹ درصد از جوّ زمین قرار خواهند گرفت و شاهد سیاره زمین در برابر سیاهی فضا خواهند بود.
 
از آنجا که این کپسول توسط یک بالون غول پیکر بلند می‌شود، صعود آرامی خواهد داشت. این مجموعه که «سفینه فضایی نپتون» نام دارد، دارای صندلی‌های تختخواب‌شو، پنجره‌های پانورامایی، یک بار برای تغذیه و خوراک و یک حمام است.
 
گفتنی است اسپیس پرسپکتیو قصد دارد عملیات تجاری خود را تا پایان سال ۲۰۲۴ آغاز کند. این شرکت هفته گذشته گام بزرگی در جهت دستیابی به این هدف برداشت و نخستین پرواز آزمایشی خود را از «ساحل فضایی» در فلوریدا كه اتفاقاً در همسایگی مقر ناساست، آغاز كرد.
 
این پرواز بدون سرنشین که به‌طور کامل از شبیه‌ساز Spaceship Neptune استفاده می‌کرد، شش ساعت و 39 دقیقه به طول انجامید. نمایندگان اسپیس پرسپکتیو می‌گویند که این کپسول بیشینه بلندی ۳۳ هزار و ۴۳ متر رسید و مطابق با برنامه‌ریزی در خلیج مکزیک یعنی نزدیک به 80 کیلومتری ساحل غربی فلوریدا به آب افتاد.

 


تابر مک‌کالوم (مدیر عامل شرکت و هم‌بنیانگذار اسپیس‌پرسپکتیو) می‌گوید: «من به عملکرد گروه و همینطور سامانه پروازمان افتخار کنم».
 
وی می‌افزاید: «این پرواز آزمایشی، آغازگر فعالیت‌های گسترده ما برای پروازهای آزمایشی است که بسیار قدرتمند عمل خواهند کرد؛ زیرا می‌توانیم آزمون‌ها را بدون خلبان انجام دهیم و بدین‌ترتیب سفینه فضایی نپتون می‌تواند یک وسیله بسیار امن برای رفتن به فضا باشد.»
 
گفتنی است با توجه به اینکه مرز «فضا» میان ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر از سطح زمین فاصله دارد، این کپسول از لحاظ فنی به فضا نمی‌رسد و تا لایه دوم اتمسفر زمین سفر خواهد کرد.
کد مطلب: 65350
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای