۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱

شکایت مدافعان حریم خصوصی از ابزارهای ردیابی اپل

ایتنا - گروهی از مدافعان حریم خصوصی از ابزارهای ردیابی آنلاین شرکت اپل که اجازه می‌دهد اطلاعات کاربران آیفون بدون موافقت آنها ذخیره شود، به مقامات حفاظت دیتای آلمان و اسپانیا شکایت کردند.
شکایت مدافعان حریم خصوصی از ابزارهای ردیابی اپل

گروهی از مدافعان حریم خصوصی از ابزارهای ردیابی آنلاین شرکت اپل که اجازه می‌دهد اطلاعات کاربران آیفون بدون موافقت آنها ذخیره شود، به مقامات حفاظت دیتای آلمان و اسپانیا شکایت کردند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این نخستین اقدام عمده علیه شرکت اپل در زمینه مقررات حریم خصوصی اتحادیه اروپاست.

اپل اعلام کرده که سطح بالایی از حفاظت حریم خصوصی را برای کاربرانش فراهم می کند. این شرکت اعلام کرده بود با عرضه سیستم عامل iOS ۱۴ در پاییز، مقرراتش در این خصوص را تحکیم خواهد کرد اما در سپتامبر اعلام کرد این برنامه را تا اوایل سال آینده به تاخیر می اندازد.

شکایت گروه حقوق دیجیتالی Noyb علیه استفاده اپل از یک کد ردیابی مطرح شده است. این کد ردیابی به صورت اتوماتیک در هر گوشی آیفونی هنگامی که ایجاد می شود، کد شناسایی برای تبلیغات کنندگان تولید می‌کند. این کد در دستگاه ذخیره می‌شود و به اپل و شرکت‌های دیگر اجازه می‌دهد رفتارها و سلیقه های مصرفی آنلاین کاربران را دنبال کنند. چنین اطلاعاتی ارسال تبلیغات هدفمند برای کاربران را امکان پذیر می‌کند.

مقررات جدیدی که اپل برنامه ریزی کرده است، این وضعیت را تغییر نمی‌دهد و تنها دسترسی شرکت‌های دیگر را محدود می‌کند و خود اپل همچنان به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، طبق آمار شرکت کانترپوینت ریسرچ، از هر چهار گوشی که در اروپا فروخته می شود، یک گوشی اپل است.
کد مطلب: 63059
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام