۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶

احتمال استفاده از صفحه ‌کلیدهای شیشه‌‌ای در مک‌بوک‌‌های نسل جدید

ایتنا- اطلاعات به‌دست‌آمده از ثبت اختراع جدید اپل حاکی از آن است که مک‌ بوک‌ها احتمالا در آینده از صفحه ‌کلیدهای شیشه‌ای بهره‌مند خواهند شد.
احتمال استفاده از صفحه ‌کلیدهای شیشه‌‌ای در مک‌بوک‌‌های نسل جدید
اطلاعات به‌دست‌آمده از ثبت اختراع جدید اپل حاکی از آن است که مک‌ بوک‌ها احتمالا در آینده از صفحه ‌کلیدهای شیشه‌ای بهره‌مند خواهند شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  Techradar، اپل به‌تازگی در ثبت اختراع جدید خود ایده استفاده از کلیدهایی که برای دوام و البته ظاهری بهتر از جنس شیشه ساخته شده اند را مطرح کرده است. در این ثبت اختراع توضیح داده است که بدنه کلیدها از شیشه ساخته خواهند شد و ماده‌ای که مسدودکننده نور است در انتهای کلید شفاف یاد شده قرار خواهد گرفت.
 
پس به‌این‌ترتیب حروف به‌جای پرینت شدن روی هر کلید در انتهای بدنه آن پرینت می‌شوند و به‌این‌ترتیب به‌مرور و از طریق استفاده زیاد از بین نخواهند رفت. همچنین در زیر هر کلید نور پس‌زمینه‌ای قرار دارد که حروف را روشن می‌کند. در این ثبت اختراع امکان استفاده از نور پس‌زمینه متفاوت یا حتی ال ای دی های RGB که به‌منظور تغییر رنگ و روشنایی حروف روی کلید استفاده می‌شوند نیز بررسی شده است.
 
 
 
ایده کلی این ثبت اختراع ساخت کلیدهایی با ظاهری زیبا و خوش استیل و با امکان استفاده از شیشه به‌عنوان ماده‌ای شفاف است و همچنین اپل استفاده از پلیمر شفاف یا سرامیک شفاف را به‌جای شیشه پیشنهاد کرده است. ایده اصلی ساخت این صفحه ‌کلید افزایش جذاب کلیدها و نیز ارائه کیفیتی بسیار مقاوم در برابر میلیون‌ها دوره استفاده است.
 
تمامی تولیدکنندگان لپ‌تاپ‌ها این روزها به دنبال روش‌هایی هستند که بتوان از طریق آن‌ها مقاومت و دوام دستگاه‌ها را بالا برد و البته اپل نیز با ارائه چنین طراحی‌هایی به دنبال این هدف است. ساخت صفحه ‌کلیدهای این‌چنینی در عین مقاومت بسیار زیاد می‌تواند منجر به ساخت مک‌ بوک‌های ظریف‌تر از نمونه‌های حال حاضر شود.
 
کد مطلب: 61485
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای