۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴

دومیلیون کاربر 5G در کره جنوبی

ایتنا - کره جنوبی یکی از نخستین کشورهای جهان است که خدمات تجاری 5G را ارائه می‌کند. با توجه به تقاضای قدرتمند برای جدیدترین گجت‌ها و استراتژی‌های ترویجی این فناوری، تعداد کاربران 5G در این کشور روبه رشد است.
دومیلیون کاربر 5G در کره جنوبی


در ماه ژوئن سال جاری پیش‌بینی می‌شد کره جنوبی بیش از یک میلیون کاربر 5G داشته باشد اما اکنون به نظر می‌رسد آمار این دسته از کاربران از انتظارات فراتر رفته است. هفته گذشته تعداد کاربران این فناوری در کره جنوبی بیش از ۲ میلیون نفر اعلام شد.

به گزارش ایتنا از مهر، گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد ۳ اپراتور مخابراتی بزرگ این کشور  حدود ۲.۰۱ میلیون کاربر 5G دارند. هرچند کره جنوبی بیش از ۲ میلیون کاربر 5G دارد اما این رقم همچنین کمتر از ۵ درصد کل ارتباطات موبایل این کشور است.

البته با شبکه های 5G، مقرهای ایستگاهی و همچنین افزایش تعداد موبایل‌های ۵G، حجم این بازار به شدت رشد می کند. به طوری که پیش‌بینی می شود تا پایان سال جاری تعداد کاربران 5G به ۴ تا۵  میلیون نفر برسد.

در کره جنوبی حداقل تعرفه استفاده از اینترنت5G، حدود ۵۵ هزار ون یا ۴۸ دلار است. کره جنوبی نخستین کشور جهان است که سرویس تجاری 5G را در ماه آوریل راه‌اندازی کرد.
کد مطلب: 57732
برچسب ها: 5G
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است