۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵

مدیرعامل فورد: خودروهای خودران اغراق‌شده هستند

ایتنا- جیم هکت به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی فورد اعلام کرده است که این کمپانی توانایی‌های خودروهای خودران را دست بالاگرفته است و نسل اولیه این خودروها قابلیت انجام کارهایی که از آن‌ها انتظار می‌رفت را ندارند.
مدیرعامل فورد: خودروهای خودران اغراق‌شده هستند
جیم هکت به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی فورد اعلام کرده است که این کمپانی توانایی‌های خودروهای خودران را دست بالاگرفته است و نسل اولیه این خودروها قابلیت انجام کارهایی که از آن‌ها انتظار می‌رفت را ندارند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، جیم هکت به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی فورد امیدها در رابطه با برنامه‌های این کمپانی برای خودروهای خودران را کاهش داده است و اظهار داشته است که اولین نسل این سری از خودروها محدودهای خاص خود را دارند.
 
 هکت به‌تازگی در این رابطه اعلام کرده است که:« ما زمان ارائه خودروهای خودگردان را دست بالا گرفتیم.» بااین‌حال فورد هنوز تصمیم دارد تا اولین خودروی خودران خود را تا سال 2021 به بازار عرضه کند اما هکت در ادامه عنوان کرده است که کاربری‌های این خودرو کم است زیرا مشکلات مرتبط با این دسته از خودروها به دلیل محدودیت‌های جغرافیایی بسیار زیاد است.
 
 
 
این اظهارات هکت دقیقا 6 ماه بعدازاین که مدیر ارشد اجرایی بخش خودروهای خودران فورد از برنامه‌های این کمپانی برای عرضه این دسته از اتومبیل‌ها صحبت کرده بود، اعلام شده است. فورد برای عرضه این فناوری تا سال 2023 تلاش‌های بسیاری کرده و به میزان 4 میلیارد دلار نیز در این بخش سرمایه‌گذاری کرده است که شامل یک میلیارد دلار برای کمپانی فعال درزمینهٔ ساخت هوش مصنوعی Argo AI می‌شود. فورد هم‌اکنون خودروهای خودران حال حاضر خود را در میامی، واشنگتن و دترویت آزمایش می‌کند.
 
البته کمپانی‌های دیگری که درزمینهٔ این دسته از خودروها فعالیت می‌کنند نیز عنوان کرده است که انتظارات از خودروهای خودران بسیار زیاد بوده است. اوبر در ابتدای هفته جاری پیش‌بینی کرد که اولین سری خودروهای خودران این کمپانی مدت‌زمان بسیار زیادی تا عرضه در بازار جهانی فاصله‌دارند.
 
کد مطلب: 56269
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام