۰
plusresetminus
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲

فعال‌سازی و استفاده از قابلیت پاسخ هوشمند و نگارش هوشمند جیمیل

قابلیت‌های پاسخ هوشمند و نگارش هوشمند، مدتی پیش برای جیمیل معرفی شد و اکنون امکان استفاده از این ابزارها فراهم شده است. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد این دو قابلیت، صرفه جویی در زمان است.
فعال‌سازی و استفاده از قابلیت پاسخ هوشمند و نگارش هوشمند جیمیل
به تولد پانزده سالگی جیمیل نزدیک می‌شویم. شرکت گوگل، در طی این پانزده سال، ابزارهای یادگیری ماشینی و بهره‌وری زیادی به سرویس ایمیل خود اضافه کرده است. اکنون همزمان با تولد جیمیل، دو قابلیت مهم و کاربردی دیگر به این برنامه اضافه شده است که کاربران می‌توانند آنها را فعال کنند و مورد استفاده قرار دهند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ورج، این ابزار پاسخ هوشمند و نگارش هوشمند هستند که می‌تواند خطوط موضوع ایمیل را به صورت خودکار برای شما بنویسند و در صورتی که بخواهید طبق برنامه زمانی که مد نظر دارید، آن را برای شما ارسال می‌کند. این برنامه که با طراحی سال گذشته برای دسکتاپ و اوایل سال جاری برای موبایل ترکیب شده است، ممکن است کمی گیج‌کننده باشد.
 
در این مطلب، روی ابزارهای تکمیل خودکار جیمیل مانند پاسخ هوشمند و نگارش هوشمند تمرکز می‌کنیم که به شما کمک خواهند کرد که در زمان خود صرفه‌جویی کنید. اگر موضوع خاصی مد نظر دارید، می‌توانید ایمیل و خطوط موضوع را خودتان تکمیل کنید ولی اگر عنوان و متن شما مثل همیشه است، می‌توانید اجازه دهید که جیمیل به صورت خودکار تکمیل شود.
 

برای فعال سازی این دو قابلیت در دسکتاپ، روی آیکون تنظیمات در بالا، سمت راست کلیک کنید. وارد بخش پاسخ و نگارش هوشمند یا  “Smart Reply”و “Smart Compose” شوید و برای  هر کدام یا هر دو “On” را بزنید.
می‌توانید به یادگیری ماشینی جیمیل اجازه دهید که پیشنهادات بر اساس نحوه نگارش ایمیل‌ها توسط خودتان، شخصی‌سازی شود.
 
در نسخه اندروید یا ‌iOS هم روی آیکون همبرگر در گوشه بالا سمت چپ بزنید. اگر چند حساب جیمیل در اپلیکیشن خود دارید، یکی که می‌خواهید با آن کار کنید را باز کنید.
وارد تنظیمات شوید و در چک‌باکس روی “Smart Reply” یا “Smart Compose” بروید و آنها را فعال کنید (نگارش هوشمند فعلاً فقط برای اندروید عرضه شده است).
 
اگر از جی‌سوئیت استفاده می‌کنید، لازم است بدانید که گزینه‌ای برای فعال کردن نگارش هوشمند وجود ندارد. مدیریت جی‌سوئیت باید این گزینه را برای سازمان خود فعال کند. این قابلیت‌ها برای تمامی ایمیل‌ها فعال نمی‌شود؛ زیرا جیمیل نیاز به پیش‌زمینه دارد و برای پیام‌هایی که با آن آشناست، فعال می‌شود.
در نسخه دسکتاپ برای پیرفت پیشنهادات جیمیل می‌توانید تب را بزنید. در موبایل می‌توانید برای پذیرش، به سمت راست سوایپ کنید.
 
کد مطلب: 56165
برچسب ها: جیمیل گوگل
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام