۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۷

بازار ۲۶۶ میلیارد دلاری در انتظار فناوری‏‌های BYOD

ایتنا- BYOD به معنی استفاده از ابزارهای شخصی مثل تبلت و گوشی در محل کار است که این‌روزها میان مدیران محبوب شده است.
بازار ۲۶۶ میلیارد دلاری در انتظار فناوری‏‌های BYOD


برآورد‌ها نشان می‌‏دهد شرکت‏‌هایی مثل سیسکو، آی بی‌ ام و اچ پی در سال‏‌های آینده از قدرتمند‌ترین بازیگران بازار BYOD (استفاده از ابزارهای شخصی در محل کار) خواهند بود.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‏‌سایت channelpartnersonline، شرکت مارکتزاندماکتز (MarketsandMarkets) پیش‌‏بینی کرده است بازار فناوری‏‌های BYOD از ۹. ۷۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ به ۲. ۲۶۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ خواهد رسید.

بنا بر این تحلیل، آمریکای شمالی بزرگ‌ترین بازار در این حوزه خواهد بود و بازارهای اروپا و کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز از رشد قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

بر اساس این گزارش، شرکت‏‌های آلکاتل-لوسنت، آوایا، سیسکو سیستم، آی بی‌ ام و هاولت پاکارد (اچ پی) جزء شرکت‏‌هایی هستند که بیشترین سود را از این بازار رو به رشد خواهند برد.

BYOD به روندی گفته می‌‏شود که در آن کارکنان شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها از دستگاه‏‌ها و ابزارهای همراه و شخصی خود در محل کار استفاده می‌‏کنند. افزایش استفاده از گوشی‏‌های هوشمند، تبلت، لپ تاپ و غیره مهم‌ترین رشد این روند است.

شرکت مارکتزاندمارکتز در گزارش خود تصریح کرده است که بزرگ‌ترین چالش سازمان‏‌ها در این زمینه این است که به آسانی نمی‌‏توانند زیرساخت‏‌های آی تی امنی برای استفاده از ابزارهای شخصی کارکنان خود فراهم کنند.

شرکت‏‌های عرضه‌‏کننده نرم‌‏افزارهای BYOD نیز می‌‏کوشند با ایجاد نوآوری در معماری نرم‌‏افزاری محصولات خود، سیستم‏‌های پیشرفته‏‌تر و کارآمدتری برای سازمان‏‌ها عرضه کنند تا کارکنان آن‌ها بتوانند از ابزارهای شخصی خود در جهت مقاصد کاری استفاده کنند.

به نظر تحلیل‏گران این شرکت، استفاده از زیرساخت‏‌های پردازش ابری، کاهش هزینه سخت‏‌افزار‌ها برای کسب و کار‌ها، افزایش استفاده از ابزارهای همراه و غیره جزء مهم‌ترین نیروهایی است که بازار BYOD را به پیش می‌‏برند.
کد مطلب: 30213
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام