۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۸

پیش بینی حجم ۱.۳ تریلیون دلاری برای پرداخت‌های همراه

ایتنا- ابتکار شرکت گوگل، این‌بار کیف پول الکترونیکی شما را نشانه گرفته است!
پیش بینی حجم ۱.۳ تریلیون دلاری برای پرداخت‌های همراه


شرکت پژوهشی جونیپر اعلام کرده است حجم پرداخت‌های مالی از طریق تلفن‌های همراه تا سال ۲۰۱۷ به مبلغی حدود ۱.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت eweek، برآوردهای شرکت جونیپر نشان می‌دهد حجم تبادلات مالی از طریق ابزارهای همراه در عرض پنج سال آینده چهار برابر خواهد شد.

براساس پیش‌بینی پژوهشگران این شرکت، پرداخت از راه دور و فناوری ان‌اف‌سی مهم‌ترین عوامل رشد حجم تبادلات همراه هستند.

تا سال ۲۰۱۷ این دو روش پرداخت حدود ۵۴ درصد از حجم تبادلات مالی صورت گرفته از طریق فناوری‌های همراه را به خود اختصاص خواهند داد.

بر آورد‌ها همچنین نشان می‌دهد تا آن زمان، خرید کالا‌ها از طریق فناوری‌های همراه ۴ درصد از کل بازار خرده فروشی در جهان را تشکیل خواهد داد.

بر اساس این گزارش، خدمات و محصولاتی مثل کیف پول گوگل و طرح مشترک شرکت‌های وریزون،‌ ای تی‌ اند تی و تی موبایل که به اختصاص آی اس آی اس (ISIS) نامید می‌شود، از جمله عوامل موثر بر افزایش رشد حجم تبادلات همراه خواهد بود.

پژوهشگران این شرکت هشدار داده‌اند که علیرغم توسعه زیرساخت‌های پرداخت‌های همراه، آگاهی مصرف کنندگان از این روند در سطح بسیار پایینی قرار دارد.

آنها به شرکت‌های عرضه کننده فناوری‌های ان‌اف‌سی توصیه کرده‌اند به فکر طراحی سازوکار آسان و ساده‌ای برای پرداخت‌های همراه باشند.

شرکت دیکساور که از جمله فعالان این حوزه است، پس از انتشار گزارش شرکت جونیپر اعلام کرده است که با شرکت گوگل وارد همکاری شده تا دارندگان کارت‌های اعتباری این شرکت بتوانند از کیف پول گوگل (گوگل والت) برای انجام خریدهای خود استفاده کنند.
 
کد مطلب: 23291
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر