۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۰۶
معاون وزیر:

فاز نخست شبکه ملی ارتباطات شهریورماه افتتاح می‌شود

ایتنا - رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات کشور با اشاره به افتتاح شبکه ملی اطلاعات در آیندهٔ نزدیک گفت: قرار نیست با افتتاح این شبکه، اینترنت قطع شود بلکه به دنبال این هستیم که بخشی از نیازهای مردم که از طریق اینترنت نیاز به برطرف شدن دارد مرتفع شود.
فاز نخست شبکه ملی ارتباطات شهریورماه افتتاح می‌شود


به گزارش ایتنا به نقل از ایسنا، علی حکیم جوادی، درباره افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات در شهریورماه اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات، شبکه بزرگ و گسترده‌ای است که شبکه‌های دیگر به عنوان ماژول‌های آن محسوب می‌شوند و بنابراین پروژه‌های زیادی که در کشور در حال انجام است که ماژول‌های این پروژه‌اند و قرار است در آیندهٔ نزدیک به شبکه ملی اطلاعات متصل شویم.

وی درباره اینکه آیا با افتتاح این پروژه ارتباط اینترنت بین‌الملل قطع می‌شود یا خیر؟ گفت: قرار نیست با برقراری شبکه ملی اطلاعات، شبکه اینترنت را قطع کنیم.

حکیم جوادی درباره نحوه مهاجرت به IP۶ گفت: وزارت ارتباطات کاری بسیار گسترده را در این خصوص شروع کرده و برای این کار گروه ضربتی تشکیل داده که از دست‌اندرکاران این حوزه‌اند و یک شورای راهبری کار را دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه استراتژی گذر آماده شده و در مرحله نهایی شدن است و بعد از آن ورود به بخش‌های اجرایی انجام می‌شود.

رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات از انتخاب پایلوت‌هایی در این طرح عظیم خبر داد و گفت: شبکه علمی کشور از جمله این پایلوت‌هاست.

وی درباره نحوه مهاجرت از IP۴ به IP۶ گفت: مهاجرت در مسیر استراتژی مثل همه دنیا اینگونه است که IP۴ کنار گذاشته نمی‌شود بلکه هم‌زمان با حفظ IP۴ به ایجاد IP۶ می‌پردازیم و در چشم‌انداز درازمدت این دو با هم یکی می‌شوند.

حکیم جوادی اجرای طرح سامانه قبوض ملی در قم با توجه به بسترها و زیرساخت‌های مخابراتی در این استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در اجرای این طرح به لحاظ شبکه‌های ارتباطی دچار مشکل خاصی نمی‌شویم.

او با تاکید بر این که باید برای استفاده از این سامانه فرهنگ‌سازی شود؛ برای کمک و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها اعلام آمادگی کرد.
کد مطلب: 19201
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر