۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۵
حضور IT در سیاست

طراحی نرم‌افزاری برای پیش‌بینی تحولات بحران یونان

ایتنا – گروه مشاوره Sentia Group نرم‌افزاری طراحی کرده است که با استفاده از آن می‌توان تحولات آتی یونان را تا حدودی پیش‌بینی کرد.
طراحی نرم‌افزاری برای پیش‌بینی تحولات بحران یونان
بحران اخیر یونان که از این کشور جنوب شرقی اروپا، به دیگر کشورهای این قاره سرایت کرده است، نظر بسیاری از فعالان سیاسی و صاحب‌نظران امور اقتصادی و اجتماعی را به خود معطوف داشته است.

با این حال چنین موضوعی دستمایه تهیه یک نرم‌افزار تحلیلگر شده است.

به گزارش ایتنا به نقل از شماران سیستم، اخیراً شرکت Sentia Group نرم‌افزاری ویژه برای پیش‌بینی تحولات آتی یونان طراحی و عرضه کرده است که Senturion نام دارد.

Sentia Group یک شرکت مشاوره است که با استفاده از داده‌ها و ابزار تحلیلگر، رفتارهای فردی و اجتماعی جوامع انسانی را تحلیل و پش‌بینی می‌کند.

هرچند عملکرد سازمان‌های متعددی که در زمینه پیش‌بینی انقلاب‌ها مانند وقایع اخیر تونس و مصر فعال هستند، چندان جالب توجه و قابل اعتنا نیست ولی به نظر می‌رسد Sentia Group نسبت به دیگران از قابلیت‌های خوبی برخوردار است.

به عنوان مثال نرم‌افزار این شرکت، در مورد طرح بحث‌برانگیز ریاضت اقتصادی دولت یونان وارد عمل شد.

 هرچند در رأی‌گیری نهایی در پارلمان یونان، این طرح با ۱۵۵ رای موافق از مجموع ۳۰۰ رای، در میان اعتراضات گسترده مردمی به تصویب رسید ولی Sentia Group پیش‌بینی کرده بود که دولت یونان قادر به اجرای کامل بسته سیاستی ریاضت اقتصادی خود نیست.

این نرم‌افزار که در واقع برای ارزیابی «شرایط مرگ و زندگی در میدان جنگ» طراحی شده است، در ۸۵ درصد از مجموع بیش از ۴۶۰ پروژه‌ای که وزارت دفاع آمریکا از سال ۲۰۰۵ به آن سفارش داده، عملکرد صحیح و قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است.
کد مطلب: 18865
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام