۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۴۱

تعیین بودجه برای پهنای باند و ارتباطات ماهواره‌ای

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیش بینی درآمد یک هزار و هفتصد میلیارد تومانی در سال ۹۰ به عنوان کف درآمد این وزارتخانه خبر داد و گفت: طبق پیشنهاد بودجه سال ۹۰ به مجلس در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش بودجه مواجه خواهیم شد.
رضا تقی‌پور در حاشیه اولین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در پاسخ به سئوال مهر در خصوص جزئیات برنامه پیشنهادی دولت برای بودجه سال ۹۰ در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به احکام برنامه پنجم توسعه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که در مواد ۴۶، ۴۷ و ۴۸ این برنامه به آن تاکید شده است لایحه بودجه ۹۰ نیز به این مباحث توجه ویژه‌ای داشته است.

وی گفت: اعداد و ارقام خوبی برای توسعه زیرساخت در زمینه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی و پستی پیش‌بینی شده است که امیدواریم این ارقام مفید واقع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: به صورت میانگین در این حوزه حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش بودجه را نسبت به سال ۸۹ خواهیم داشت که این افزایش بودجه در حوزه زیرساخت و برنامه‌های توسعه‌ای برای بخش ترانزیت ارتباطی کشور خواهد بود.

تقی‌پور افزایش بودجه برای ارتقای پهنای باند داخل کشور و ارتباطات ماهواره‌ای را از دیگر محورهای اصلی بودجه ۹۰ عنوان کرد و گفت: این ارقام به مقدار پروژه‌هایی که قادر به ارائه خواهیم بود بستگی دارد.

وی در مورد پیش‌بینی افزایش درآمد وزارت ارتباطات در بودجه سال ۹۰ نیز گفت: پیش‌بینی شده حداقل یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در سال آینده به عنوان کف درآمد وزارتخانه داشته باشیم. وزیر ارتباطات در مورد تصویب آیین‌نامه ارائه خدمات ارزش افزوده نیز گفت: این آیین‌نامه در نوبت بررسی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود با فاصله کمی در این کمیسیون به تصویب برسد.

وی از کاهش فاصله برگزاری جلسات کمیسیون تنظیم مقررات و افزایش تعداد این جلسات خبر داد و گفت: امیدواریم تا دو ماه آینده آیین‌نامه ارائه خدمات ارزش افزوده به تصویب برسد که مسلما این تصویب قبل از واگذاری عمومی سیم کارت‌های اپراتور سوم خواهد بود.

تقی‌پور در مورد آیین‌نامه پیام‌های دیجیتال وزارت ارشاد نیز گفت: این آیین‌نامه نیز در دولت به تصویب رسیده که مکمل آیین نامه خدمات ارزش افزوده خواهد بود و تلاقی با یکدیگر ندارند.

به گفته وی با توجه به اینکه اپراتور سوم قرار است خدمات نسل سوم موبایل را به مشترکان ارائه دهد بسیاری از خدمات ارزش افزوده مانند پرداخت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی و اطلاع‌رسانی، پرداختن به محتوا و تمامی خدماتی که نیاز به پهنای باند ارتباطی بیشتری دارد توسط این اپراتور ارائه خواهد شد.

تقی‌پور تاکید کرد: مردم منتظر استفاده از خدمات نسل سوم موبایل هستند و اپراتور سوم باید به سرعت کار خود را آغاز کند. وزیر ارتباطات در مورد ارائه امضای دیجیتالی نیز گفت: متولی اصلی امضای دیجیتال وزارت بازرگانی است اما همه دستگاه‌ها موظفند در این خصوص اقدامات فرعی را انجام دهند.

در وزارت ارتباطات نیز این کار شروع شده اما مراسم افتتاح رسمی آن باید از سوی وزارت بازرگانی نهایی شود.
کد مطلب: 17094
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام