۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵

erp در ایران چقدر موجب رشد سازمان ها شده است؟

ایتنا - erp در ایران چند سالی است که در بین سازمان ها و شرکت های بزرگ ایران رواج پیدا کرده و در این مقاله قصد داریم به رشد این سازمان ها با استفاده از این تکنولوژی بپردازیم.
به گزارش ایتنا به نقل از آرین سیستم،  برای کسب و کارها مفهوم erp در ایران به هیچ وجه جدید نیست و با توجه به این واقعیت، مدیران سازمانی به خوبی از مزایای استفاده از erp در ایران در حد کلاس جهانی برای به حداکثر رساندن عملکرد مثبت خود بهره می برند. مدیران ایران از این واقعیت آگاهی دارند و نسبت به گذشته به ERP تمایل بیشتری به ویژه در بخش تولید دارند. انتظار میرود با افزایش آگاهی در میان مدیران برای استاندارد سازی فرآیندهای سازمانی، بازسازی، مدیریت منابع کارآمد و نیازهای اطلاعات برای رقابت در سطح محلی و بین المللی، فرصتی برای پیاده سازی و بهره مندی از erp در ایران در مشاغل گوناگون و سازمان های کوچک و بزرگ  توسط دولت فراهم گردد.

از مزایای پیاده سازی نرم افزار erp باید اینگونه گفت که، هر سازمان دارای فرآیندهای منحصر به فرد، خدمات و محصولاتی است که در مجموع آن را با دیگر سازمان ها متفاوت می سازد. برنامه ریزی منابع سازمانی یا erp در ایران نه تنها برای شرکت های بزرگ ضروری است، بلکه برای شرکت های کوچک و تازه کار نیز موثر است. لازم به ذکر است که سیستم های erp در ایران نقش مهمی در سازماندهی و پردازش اطلاعات مالی بازی می کنند. erp در ایران فعالیت کل کسب و کار را در طولانی مدت و کوتاه مدت بهبود می بخشد. علاوه بر این مزایا با استفاده از نرم افزار erp در ایران شما می توانید هزینه ها را کاهش دهید، کارایی فرآیندهای خود و همچنین بهره وری را افزایش دهید. بیایید نگاهی به چند مزیت مشترک استفاده از erp در ایران داشته باشیم.
 
کارایی بیشتر erp در ایران
برنامه ریزی منابع سازمانی یا نرم افزار erp در ایران دستیابی به اطلاعات را را به شدت کاهش می دهد و فرآیندهای تکراری در سیستم اداری را حذف می کند. نرم افزار erp همچنین می تواند فرآیندهای کسب و کار را ساده تر سازد و جمع آوری اطلاعات و داده ها را صرف نظر از پخش های مختلف سازماندهی می کند.
امنیت داده ها
امنیت اطلاعات یکی از مزایای قابل توجه نرم افزار erp در ایران است. یک نرم افزار erp از طریق فایروال ها و منابع داخلی می تواند یکپارچگی و صحت اطلاعات را تقویت کند و هنگامی که امنیت داده های سازمان شما بر روی یک راه حل erp متکی هستند دیگر جای نگرانی نیست.
 
بهره وری
نرم افزار erp در ایران به کنترل هزینه های سازمان شما کمک می کند، در زمان صرفه جویی می کند و حتی سطح تولید را افزایش می دهد. این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود به طور موثر کسب و کار خود را مدیریت کنید. پیاده سازی erp در ایران باعث افزایش بهره وری مدیران و کارکنان شرکت می شود.

3 گام تا رشد و آماده سازی سازمان برای استقرار erp در ایران
همیشه مدیران سازمان سوالات و نگرانی های مشترکی در خصوص آمادگی استقرار erp در ایران دارند که آیا اکنون زمان مناسبی برای انجام یک پروژه ERP است؟ آیا تیم استقرار erp در ایران می تواند خواسته های ما از پروژه را مدیریت کند؟ آیا ما با پیاده سازی یک سیستم جدید erp موفق خواهیم شد؟ آیا سرمایه گذاری در پروژه erp  در ایران ارزش دارد؟

هر محیط تجاری و پروژه ای که ما با آن روبرو هستیم منحصر به فرد و شرایط خاصی را به نمایش می گذارد. با این حال هنگام ورود به مرحله ارزیابی آمادگی استقرار erp در ایران، ما به عنوان طراح و تولید کننده نرم افزارهای مالی و اداری معمولا از مشتریان خود می خواهیم که 3 مرحله زیر را در سازمان خود در نظر بگیرند:
 
استراتژی
برای اندازه گیری پیشرفت و عملکرد پروژه erp در ایران نیاز به اندازه گیری مناسب توانایی های سازمان و کارمندان است. همچنین وظایف قبل از اجرای erp در ایران باید برنامه ریزی شده و کارمندان شما برای انجام این وظایف انتخاب شوند. هدف کلی استراتژیک شما باید بهبود روند کسب و کار با ERP باشد که در نهایت منجر به عملکرد بهتر کسب و کار شما می شود.
 
مدیریت پروژه
مهمترین عامل در جداسازی پروژه های موفقیت آمیز از موارد ناموفق یک طرح مدیریتی قوی برای اجرای پروژه erp در ایران است. همچنین اینکه یک مدیر پروژه داشته باشید تا درک درستی از کسب و کارتان داشته باشد و بتواند تیم شما را هدایت کند بسیار مهم است، چرا که وجود مدیر پروژه erp در ایران مهارت های مدیریتی، تجربه و همچنین مهارت های بین فردی خوب را به پروژه منقل می کند.
 
پشتیبانی اجرایی
 مدیران شما باید از استراتژی، چشم انداز، هزینه و خطر خود برای شرکت خود حمایت و هماهنگ شوند. آنها همچنین باید در هیئت مدیره و به طور مداوم با نحوه تأمین مالی پروژه و منابع مورد درخواست برای اجرای پروژه مطلع شوند. یک پروژه ERP باید به عنوان یکی از اولویت های شرکت شما در اولویت قرار گیرد و برای مدیران شما یک موضوع مهم در ذهن باشد.

سازمان های ایرانی که از erp استفاده نمی کنند برنامه مناسب برای نگهداری و یکپارچگی داده های مالی و اداری  ندارند. در حالی که پیاده سازی erp در ایران می تواند برای افزایش رشد و بهبود بهره وری بسیار سودمند باشد. این مقاله توسط واحد تولید و کارشناسان تولید نرم افزار erp ایرانی در آرین سیستم  آماده شده است و شما عزیزان می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و پرس و جو در زمینه سیستم erp در هر زمان با ما تماس بگیرید و یا به وب‌سایت شرکت آرین سیستم مراجعه و با کارشناسان آرین سیستم در ارتباط باشید.
کد مطلب: 53543
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر