۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۳

حمایت ۷ میلیارد دلاری کره جنوبی از صنعت نیمه‌رسانا

ایتنا - کره جنوبی یک برنامه برای فراهم کردن بیش از ۱۰ تریلیون وون (۷.۳ میلیارد دلار) آماده کرده تا صنعت نیمه‌رسانای خود را تقویت کند.
حمایت ۷ میلیارد دلاری کره جنوبی از صنعت نیمه‌رسانا

وزارت دارایی کره جنوبی، روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد چویی سانگ موک، وزیر دارایی کره جنوبی، روز جمعه در دیدار با تولیدکنندگان محلی مواد، قطعات و تجهیزات تراشه، اظهار کرد: دولت سرگرم بررسی راه‌هایی برای تامین مالی این برنامه به منظور حمایت از صنعت است. تامین مالی سیاستی از سوی بانک دولتی توسعه کره یا یک صندوق مشترک تامین مالی دولتی، خصوصی و سیاستی، در میان گزینه‌های موجود است.

چویی که معاون نخست وزیر این کشور هم است، گفت: جزئیات به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این اقدام در حالی انجام می‌شود که دولت آمریکا، متحدانش از جمله کره جنوبی را تحت فشار قرار داده تا محدودیت‌ها برای دسترسی چین به فناوری نیمه‌رسانا را تشدید کنند. مقامات آمریکایی همچنین از کره جنوبی می‌خواهند صادرات تجهیزات و فناوری‌ها برای تولید تراشه‌های حافظه و لاجیک پیشرفته به چین را محدود کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کره جنوبی که بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه در جهان است، همزمان با شدت گرفتن رقابت آمریکا و چین در زنجیره تامین، در تلاش است با سرمایه گذاری ۴۷۰ میلیارد دلاری در یک  هاب نیمه‌رسانا خارج از سئول، نفوذ خود را در این بخش تحکیم کند. دولت کره جنوبی برای حمایت از این برنامه، اقداماتی شامل مشوق‌های مالیاتی را برای سرمایه‌گذاری‌ها، پیشنهاد کرده است.
کد مطلب: 78869
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام