۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۵:۳۰

ایکس از گراک برای خلاصه اخبار تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده می‌کند

ایتنا - بنا بر اعلام ایکس، گراک برای تولید گزیده‌های متنی (اسنیپت‌ها) به پست‌های کاربران متکی است. به نظر می‌رسد برخی از این اسنیپت‌ها بیشتر بر اخبار متمرکز هستند، و برخی دیگر خلاصه‌ای از مباحثاتی هستند که در خود این پلتفرم اتفاق می‌افتد.
ایکس از گراک برای خلاصه اخبار تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده می‌کند
ایکس از Grok برای انتشار خلاصه‌هایی از اخبار و سایر مباحثی که در این پلتفرم ترند شده‌اند توسط هوش مصنوعی استفاده می‌کند. طبق پستی که اکانت مهندسی این شرکت منتشر کرده است، این ویژگی، که در حال حاضر فقط برای مشترکین پریمیوم در دسترس است، خبرهای روی ایکس (Stories on X) نامیده می‌شود.
 
به گزارش ایتنا، بنا بر اعلام ایکس، گراک برای تولید گزیده‌های متنی (اسنیپت‌ها) به پست‌های کاربران متکی است. به نظر می‌رسد برخی از این اسنیپت‌ها بیشتر بر اخبار متمرکز هستند، و برخی دیگر خلاصه‌ای از مباحثاتی هستند که در خود این پلتفرم اتفاق می‌افتد.

یکی از کاربران اسکرین‌شاتی را منتشر کرد که خبرهایی درباره گزارش درآمد و کمک اپل به اوکراین، و همچنین تصویری برای مطلبی با عنوان «ماسک، کارشناسان درباره بدهی ملی بحث می‌کنند» را نشان می‌داد که خلاصه‌ای از «بحث آنلاین صریح» بین ماسک و سایر «شخصیت‌های برجسته» در ایکس بود.

 

البته برخی شاید، به درستی، فکر کنند که این ویژگی به طور قابل‌توجهی شبیه به Moments، ویژگی قدیمی توییتر، است که توییت‌های معتبری را درباره اخبار مهم و لحظات فرهنگی در این پلتفرم تهیه می‌کرد. این ویژگی، که توسط تیمی از کارکنان انسانی نظارت می‌شد، در سال 2022 حذف شد.
 
مانند سایر ابزارهای هوش مصنوعی مولد، خلاصه‌های گراک با ذکر سلب مسئولیت همراه هستند: «این داستان خلاصه‌ای از پست‌های ایکس است و ممکن است به مرور زمان تکامل یابد. گراک ممکن است اشتباه کند، [پس] خروجی‌های آن را راستی‌آزمایی کنید». البته، گراک در تفسیر دقیق رویدادهای جاری سوابق چندان درخشانی ندارد. این ابزار یک بار داستان عجیبی تولید کرده بود مبنی بر اینکه بازیکن NBA، کلای تامپسون، اقدام به وندالیسم (خرابکاری) کرده است، چرا که معنای پرتاب آجر (throwing bricks) را در چارچوب یک بازی بسکتبال به درستی متوجه نشده بود.
کد مطلب: 78761
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام