۰
plusresetminus
يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۳:۳۳

گوگل بیش از 100 میلیارد دلار برای هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد

ایتنا - رئیس تجارت هوش مصنوعی گوگل اعلام کرد که این شرکت بیش از 100 میلیارد دلار برای توسعه فناوری هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد که نشانه دیگری از رقابت تسلیحاتی سرمایه‌گذاری است که سیلیکون‌ولی را فرا گرفته است.
گوگل بیش از 100 میلیارد دلار برای هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد

رئیس تجارت هوش مصنوعی گوگل اعلام کرد که این شرکت بیش از 100 میلیارد دلار برای توسعه فناوری هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد که نشانه دیگری از رقابت تسلیحاتی سرمایه‌گذاری است که سیلیکون‌ولی را فرا گرفته است.

بر اساس گزارشی که در Information در ماه گذشته منتشر شد، از دمیس حسابیس، مدیر اجرایی دیپ‌مایند گوگل، در مورد یک ابررایانه بالقوه 100 میلیارد دلاری با نام "Stargate" که توسط شرکت مایکروسافت و OpenAI برنامه‌ریزی شده بود، سوال شد.

به گزارش ایتنا، حسابیس بدون ارائه جزئیات در مورد هزینه‌ها، پاسخ داد: «ما در مورد اعداد خاص خود صحبت نمی‌کنیم، اما فکر می‌کنم در طول زمان بیشتر از آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم. شرکت آلفابت قدرت محاسباتی برتری نسبت به رقبای خود از جمله مایکروسافت دارد.»

 

دمیس حسابیس، مدیر اجرایی دیپ‌مایند گوگل

حسابیس دیپ‌مایند را در سال 2010 پایه‌گذاری کرد، درست یک دهه قبل اینکه توسط گوگل خریداری شود. او با اشاره به هوش عمومی مصنوعی ادامه داد: « یکی از دلایلی که در سال 2014 با گوگل همکاری کردیم، این بود که می‌دانستیم برای رسیدن به هوش عمومی مصنوعی به محاسبات زیادی نیاز داریم.». منظور از هوش مصنوعی عمومی، سطجی است که در آن، ماشین در طیف وسیعی از وظایف بهتر از انسان عمل می‌کند.

وی گفت که علاقه جهانی که توسط  ChatGPT ایجاد شد، به حسابیس نشان داد که مردم آماده پذیرش سیستم‌های هوش مصنوعی هستند، حتی اگر هنوز هم نقص داشته و مستعد خطا باشند.
 
کد مطلب: 78519
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام