۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۲۸

تسلا، ماسک و کوک؛ یک اتفاق مهم تاریخی که نیفتاد!

ایتنا - ایلان ماسک سعی کرد که شرکت خودروساز برقی‌اش یعنی تسلا را به اپل بفروشد، اما تیم کوک مدیرعامل غول موبایل‌ساز، حتی با او ملاقات هم نکرد!
تسلا، ماسک و کوک؛ یک اتفاق مهم تاریخی که نیفتاد!

در یک جهان موازی، شرکت تسلا ممکن است بخشی از امپراتوری بزرگ اپل باشد، اما این واقعیت موازی به ملاقات ایلان ماسک و تیم کوک، مدیران اجرایی این دو شرکت بستگی دارد که هرگز در واقعیت اتفاق نیفتاد.

سی‌ان‌بی‌سی گزارش داد که ماسک در توییتی در سال ۲۰۲۰ نوشت که چند سال قبل، هنگام چالش‌برانگیزترین دوره تسلا، ماسک در مورد فروش احتمالی این شرکت به اپل با آن‌ها تماس گرفت؛ اتفاقی که می‌توانست مسیر هر دو شرکت را تغییر دهد.

این دوره، زمان تولید مدل ۳تسلا بود، دوره‌ای پر از فشار مالی و موانع عملیاتی برای سازنده خودروهای الکتریکی. ماسک، در این «تاریک‌ترین روزها» به قول خودش، به‌دنبال یک گفت‌وگوی سازنده با «تیم کوک» در مورد فروش تسلا به اپل بود.

اما طبق توییت ماسک، کوک حاضر به انجام این گفت‌وگو نشد. در نگاهی به گذشته، به‌نظر می‌رسد این امتناع کوک، یک لحظه تاریخی مهم است، به‌ویژه با توجه به جایگاه فعلی بازار تسلا و تاثیر انقلابی آن بر صنعت خودرو.

ماه‌ها بعد، کوک نسخه خود را از وقایع ارائه کرد. به گزارش ایندیا تایمز، کوک گفت: «من هرگز با ایلان صحبت نکرده‌ام. شرکت‌های زیادی وجود دارند که احتمالا در زمان‌های مختلف می‌توانستیم از آن‌ها خرید کنیم. اما در مورد جایی که امروز هستیم، واقعا احساس خوبی دارم.»

او ادامه داد: «من به یاد نمی‌آورم، اما او گفته که این کار را کرده است، و بنابراین من فکر می‌کنم که درست است.»

این موضوع سوالاتی را در مورد شرکتی نوآور در زمینه فناوری و خودرو اسجاد می‌کند. برای ماسک، موضوع بر سر نجات تسلا در دوره‌ای سخت بود، برای کوک و اپل، این نقطه‌ای بود که ترجیح می‌دادند در مسیر استراتژی‌های موجود و توسعه محصولات خود باقی بمانند تا اینکه در قلمروی ناشناخته خودرو قدم بگذارند.

در صنعت فناوری، مشارکت‌های بالقوه به طور مداوم مورد بررسی قرار می‌گیرند، و آنچه ممکن است به نظر یک فرصت از دست رفته باشد، می‌تواند به مسیرهای مستقل موفقیت‌های بزرگ منجر شود. چشم‌انداز دنیای فناوری، پویا و پر از امکانات است، جایی که سرمایه‌گذاری کوچک امروزی می‌تواند غول صنعت فردا یا جزئی از یک شرکت بزرگ‌تر باشد.

منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: 78063
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام