۰
plusresetminus
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۳۲

مزایده ساعتی که عقربه‌هایش در لحظه بمباران هیروشیما از حرکت ایستاد

ایتنا - یک ساعت مچی که عقربه‌های آن در لحظه بمباران اتمی شهر هیروشیما در ژاپن در سال ۱۹۴۵ میلادی متوقف شده‌اند، این روزها در حراجی آنلاینی در آمریکا به فروش گذاشته شده است.
مزایده ساعتی که عقربه‌هایش در لحظه بمباران هیروشیما از حرکت ایستاد

به گفته فروشنده مجهول‌الهویه این ساعت، آن توسط یک سرباز انگلیسی که برای کمک به بازسازی هیروشیما به این شهر اعزام شده بوده، پیدا شده است.

عقربه‌های این ساعت دقیقاً در ساعت ۸:۱۵ صبح متوقف شده‌اند که زمان انفجار بمب اتمی موسوم به «پسر کوچک» بوده است. این حمله حدود ۱۳۰ هزار نفر از مردم هیروشیما را به کام مرگ فرستاد.

فروش این ساعت، پس از انتشار فیلم «اوپن‌هایمر» از کریستوفر نولان که به ساخت اولین بمب اتمی می‌پردازد، آغاز شده است. فیلم داستان رابرت اوپن‌هایمر، دانشمندی که بمب هیروشیما را طراحی کرد، را روایت می‌کند.

 


این ساعت در سال ۲۰۱۵ نیز در حراجی در انگلیس به فروش گذاشته شد. به گفته خانه حراجی، این ساعت در میان ویرانه‌های تالار بزرگ شهر هیروشیما پیدا شده است.

تا کنون قیمت این ساعت به ۱۸ هزار و ۷۰۰ دلار رسیده و مزایده آن تا روز ۲۳ فوریه ادامه خواهد داشت. معاون خانه حراج می‌گوید: «هدف از این مزایده صرفاً فروش نیست، بلکه حفظ داستانی است که این ساعت با خود به همراه دارد تا درس‌های تاریخ فراموش نشود.»
کد مطلب: 77497
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام