۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۵۳

ساعت هوشمند سامسونگ به کمک تشخیص ایست تنفسی در خواب می‌آید

ایتنا - ویژگی مربوط به آپنه خواب این ساعت، به کاربران بالای 22 سال که مبتلا به آپنه خواب تشخیص داده نشده‌اند، این امکان را می دهد تا علائم آپنه انسدادی خواب متوسط تا شدید را، طی یک دوره نظارت دو شبه تشخیص دهد.
ساعت هوشمند سامسونگ به کمک تشخیص ایست تنفسی در خواب می‌آید

سامسونگ اعلام کرد که ساعت هوشمند این شرکت، گلکسی واچ، تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را برای تشخیص آپنه (قطع قطع موقت تنفس) در خواب دریافت کرده است. این اقدام، گامی بزرگ برای ساعت‌های هوشمند است، ابزارهایی که سلامت و تناسب اندام، بخش بزرگی از ویژگی‌های جدیدشان را تشکیل می دهد.

در چند سال گذشته، این صنعت، عمدتا بر نظارت بر فعالیت قلب و تشخیص میزان اکسیژن خون متمرکز شده است.
نظارت بر گلوکز غیرتهاجمی، یک امکان اغلب شناور است. این ویژگی مطمئناً برای میلیون‌ها نفری که مبتلا به دیابت هستند، بازی را تغییر می‌دهد.

به گفته شورای ملی سالمندی، آپنه انسدادی خواب (OSA) به خودی خود یک مشکل گسترده است و حدود 39 میلیون آمریکایی با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند. در سطح جهانی، این تعداد به 936 میلیون افزایش می یابد که رقمی بزرگ برای یک بیماری بالقوه کشنده است.
علاوه براین، اکثر افرادی که به آن مبتلا هستند، تشخیص داده نشده اند. آکادمی پزشکی خواب آمریکا این رقم را تا 80 درصد از مبتلایان اعلام کرده است.

قطع تنفس در حین خواب، رایج‌تر از نوع دیگر آپنه خواب، یعنی آپنه خواب مرکزی است. راه هوایی فوقانی فرد حین خواب مسدود شده، و به‌دنبال آن تنفس نیز متوقف می‌شود. این بیماری می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌هایی از جمله دیابت نوع 2، نارسایی قلبی و کلیوی، فشار خون بالا و سکته مغزی را افزایش دهد.

ویژگی مربوط به آپنه خواب این ساعت، به کاربران بالای 22 سال که مبتلا به آپنه خواب تشخیص داده نشده‌اند، این امکان را می دهد تا علائم آپنه انسدادی خواب متوسط تا شدید را، طی یک دوره نظارت دو شبه تشخیص دهد.  سامسونگ بیان کرد که برای استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند به سادگی، خواب خود را دو بار به مدت بیش از چهار ساعت، در یک دوره ده روزه پیگیری کنند.

گلکسی واچ اولین محصول مصرفی نیست که نوید ردیابی ایست تنفسی در خواب را می‌دهد. پد خواب شرکت Withings نیز این قابلیت را ارائه می‌دهد. در ابتدای همه گیری کووید، این شرکت فرانسوی همچنین ساعتی را با این عملکرد معرفی کرد.
 
کد مطلب: 77223
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام