۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

گوگل رقیب Chat GPT را عرضه می‌کند

ایتنا - ​​​​​​​گوگل اعلام کرد پروژه چت بات هوش مصنوعی اش واقعی است و «بارد»(Bard) نام دارد. 
گوگل رقیب Chat GPT را عرضه می‌کند


 این درحالی است که سیستم تولید متن خودکار Chat GPT متعلق به شرکت «اوپن آ آی» طی دو ماه گذشته با توجهات زیادی روبرو شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، طبق پست وبلاگی ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل، بارد به عنوان یک سرویس هوش مصنوعی محاوره ای آزمایشی عمل می کند. این سیستم براساس پلتفرم فعلی گوگل به نام LaMDA( مدل زبانی برای کاربردهای دیالوگی) بنا شده که شرکت طی ۲ سال گذشته آن را توسعه داده است.

پیچای در این باره اعلام کرد: بارد به دنبال ترکیب وسعت دانش جهان با قدرت، اطلاعات و خلاقیت مدل های زبانی بزرگ ما است. این سیستم اطلاعات با جمع آوری اطلاعات از وب، پاسخ هایی نوین و با کیفیت فراهم می کند.

البته اینکه آیا اتکای این سیستم به اینترنت به رفتاری متعصبانه و نژاد پرستانه منجر شود یا خیر، هنوز معلوم نیست. این برنامه مانند Chat GPT با متن باز در اینترنت نیست. بلکه گوگل فعالیت خود در این زمینه را با نسخه سبک LaMDA آغاز می کند که به الزامات سیستمی کمتری نیاز دارد و همچنین این سیستم قبل از عرضه در مقیاس وسیع، برای گروهی از کاربران مورد اعتماد ارائه می شود.

پیچای در این باره می گوید: ما بازخورد خارجی را با بازخوردهای داخلی تست های خود ترکیب می کنیم تا تضمین شود پاسخ های بارد با کیفیت، ایمن و معتبر هستند. ما درباره این مرحله از آزمایش که به ما کمک می کند تا کیفیت و سرعت بارد را ارتقا دهیم و درباره آن بیاموزیم بسیار مشتاق هستیم.
کد مطلب: 71845
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام