۰
plusresetminus
جمعه ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱
گلکسی رینگ:

سامسونگ در حال کار روی فناوری جدید حلقه انگشتری هوشمند

ایتنا - حلقه‌های هوشمند می‌توانند ساعت‌های هوشمند را در چندین زمینه شکست دهند، از جمله عمر باتری - حلقه Oura می‌تواند یک هفته کامل با یک بار شارژ دوام بیاورد.
سامسونگ در حال کار روی فناوری جدید حلقه انگشتری هوشمند
سامسونگ احتمالاٌ در حال کار بر روی یک گجت پوشیدنی ردیابی سلامت به نام گلکسی رینگ است.

در حالی که بسیاری از ما ساعت‌های هوشمند یا ردیاب‌هایی را دور مچ خود پیچیده‌ایم تا بر آمارهایی مانند گام‌های روزانه و ضربان قلب نظارت داشته باشیم، اما حلقه‌های هوشمند جایگزین مناسب و سبک‌وزنی برای آنها به شمار می‌روند - و به نظر می‌رسد که به زودی محصول جدیدی در این دسته خواهیم دید.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از تک‌‎رادار، پتنتی از سامسونگ برای یک دستگاه حلقه هوشمند در فروم Naver در کره جنوبی گزارش شده است، و به نظر می‌رسد که این دستگاه می‌تواند مجموعه‌ای از قابلیت‍ها، مشابه با قابلیت‌های موجود در گلکسی واچ 5، را در اختیار قرار دهد.
 
البته طبق معمول در مورد پتنت‌ها (درخواست‌های ثبت اختراع) باید به خاطر داشت که آنها صرفاٌ نشان‌دهنده پروژه‌های تحقیق و توسعه هستند که در داخل یک شرکت در حال پیگیری هستند، و تضمینی برای عرضه نهایی یک محصول نیستند. با این حال، به نظر می‌رسد سامسونگ حداقل در حال بررسی گزینه‌های خود در حوزه حلقه‌های هوشمند است.
 
در حال حاضر، بزرگترین برند در حوزه حلقه‌های هوشمند Oura است، به طوری که حلقه هوشمند نسل سوم Oura قابلیت‌هایی مانند نظارت 24 ساعته بر ضربان قلب، ردیابی خواب و حتی برخی تمرینات تمرکز حواس را در اختیار قرار می‌دهد. این محصول با قیمت 299 دلار به فروش می‌رسد.
 
به گفته آگاهان، سامسونگ قصد دارد پایشگر ضربان قلب نوری و قابلیت ECG (الکتروکاردیوگرام) را در حلقه هوشمند خود بگنجاند. کاربرد الکتروکاردیوگرام در پایش بی‌نظمی در ریتم‌های ضربان قلب است.
 
حلقه هوشمند
 

آنالیز: حلقه هوشمند در مقایسه با ساعت هوشـمند

 
این گجت‌های پوشیدنی می‌توانند ساعت‌های هوشمند را در چندین زمینه شکست دهند، از جمله عمر باتری - حلقه Oura می‌تواند یک هفته کامل با یک بار شارژ دوام بیاورد.
 
یک حلقه همچنین در مقایسه با ساعت‌های هوشمند یا حتی ردیاب‌های پایه‌تر تناسب اندام که دور مچ بسته می‌شوند وسیله محتاط‌انه‌تری است.
اگر در ورزش‌ها و تمرین‌های شدید شرکت می‌کنید، ممکن است حس سبک‌تر و ثابت‌تر بودن یک حلقه هوشمند را در مقایسه با جایگزین‌هایش بپسندید.
 
در رابطه با نظارت بر کیفیت خواب هم می‌توان گفت که هر چه یک دستگاه کم‌مزاحمت‌تر باشد بهتر است. بسیاری از ما قبلاً به استفاده از حلقه عادت کرده‌ایم - چه برای نامزدی، ازدواج یا صرفاً تزئین - و بنابراین استفاده از حلقه‌های هوشمند خیلی ایده دور از ذهن نیست.
 
واضح است که سامسونگ قبل از تصمیم به راه‌اندازی یک حلقه هوشمند، تحقیقات خود را انجام می‌دهد، و تنها شرکتی هم نیست که به دنبال دست و پا کردن جایگاهی در این بازار است: از جمله، گفته می‌شود که فیتبیت نیز در حال کار بر روی یک حلقه هوشمند است.
 
کد مطلب: 70205
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام