۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

ضرر 115 میلیارد دلاری ماسک، جف بزوس و بیل گیتس در 5 ماه

ایتنا - ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس سه تن از چهره های مشهور دنیای فناوری در 5 ماه گذشته ضررهای مالی سنگینی داشته‌اند.
ضرر 115 میلیارد دلاری ماسک، جف بزوس و بیل گیتس در 5 ماه

ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس که از جمله ثروتمندترین افراد جهان هستند، همراه با برخی دیگر از ثروتمندان فعال در حوزه های دیگر کاری در 5 ماه گذشته میلیاردها دلار ثروت خود را از دست داده اند.

این ارقام از فهرست میلیاردرهای شرکت بلومبرگ استخراج شده و حاوی اطلاعات مربوط به ثروت 500 فرد برتر جهان است. بر اساس فهرست یادشده ماسک با ثروت 224 میلیارد دلاری کماکان ثروتمندترین فرد جهان بوده و از همه رقبای خود با اختلاف پیشی گرفته است.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، دارایی ماسک 46.4 میلیارد دلار ، بزوس 53.2 میلیارد دلار و گیتس 15.1 میلیارد دلار کاهش یافته است. تا روز جمعه، ماسک 224 میلیارد دلار، بزوس 139 میلیارد دلار و گیتس 123 میلیارد دلار ثروت داشتند.

برنارد آرنو، رئیس شرکت لوکس فرانسوی LVMH و سومین فرد ثروتمند جهان بالاتر از گیتس ایستاده، ثروت وی از ژانویه تا کنون 44.7 میلیارد دلار کاهش یافته و به 133 میلیارد دلار رسیده است.

بیشتر ثروت ماسک و بزوس به سهام تسلا و آمازون گره خورده است - شرکت‌هایی که این دو نفر در آن‌ها مدیران اجرایی فعلی و سابق هستند - اما دارایی‌های گیتس در مایکروسافت، که او یکی از بنیانگذاران آن بود، اکنون در حد متوسط است.
کد مطلب: 68706
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر