۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹

اینترنت کوانتومی، انقلابی در سرعت انتقال اطلاعات

ایتنا - اینترنت کوانتومی بسیار سریع‌تر و امن‌تر از اینترنت کنونی است.
اینترنت کوانتومی، انقلابی در سرعت انتقال اطلاعات

یک گروه بین‌المللی از محققان توانستند با استفاده از فناوری انتقال کوانتومی، اطلاعات را به صورت پایدار، ایمن، با دقت بسیار بالا و در فاصله طولانی مخابره کنند.

به گزارش ایتنا از ایرنا، این محققان اطلاعات موردنظر را با دقت بالای ۹۰ درصد و برای گیرنده‌ای که در فاصله ۴۴ کیلومتری قرار داشت، ارسال کردند.

با وجود این که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ میلادی نیز محققان توانستند اطلاعات را با استفاده از این فناوری تا فواصل دورتر مخابره کنند، این اولین بار است که انتقال کوانتومی اطلاعات با دقت بالای ۹۰ درصد انجام می شود.

به گفته محققان، این تجربه جدید در انتقال کوانتومی اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،  برای مثال در سال ۲۰۱۵ میلادی اطلاعات در فاصله ۱۰۰ کیلومتری مخابره شد اما دقت این انتقال تنها ۸۰ درصد بود.

انتقال کوانتومی اطلاعات با دقت بالا از این جهت دارای اهمیت است که یکی از مهم ترین عوامل زمینه‌ساز اینترنت کوانتومی محسوب می‌شود.

اینترنت کوانتومی بسیار سریع‌تر و امن‌تر از اینترنت کنونی است.

همچنین بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این انتقال اطلاعات، در بازار یافت می‌شود و در نتیجه به اعتقاد محققان در آینده می‌توان با استفاده از فناوری ها و زیرساخت‌های موجود، اینترنت کوانتومی را راه‌اندازی کرد.
کد مطلب: 63657
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام