۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸

هوش مصنوعی به کمک افزایش جمعیت در ژاپن می‌آید

ایتنا - کشور ژاپن با مشکل کهنسالی جمعیت، کاهش ازدواج و کاهش شدید زاد و ولد مواجه است.
هوش مصنوعی به کمک افزایش جمعیت در ژاپن می‌آید

دفتر نخست وزیری ژاپن از تصویب بودجه‌ای برای کمک به انتخاب زوج مناسب در این کشور با استفاده از هوش مصنوعی خبر داده تا آمار زاد و ولد افزایش یابد.

به گزارش ایتنا از فارس، کشور ژاپن با مشکل کهنسالی جمعیت، کاهش ازدواج و کاهش شدید زاد و ولد مواجه است. بسیاری از زنان و مردان در این کشور برای حفظ شغل و کسب درآمد کافی تمایلی به ازدواج ندارند.

از سوی دیگر شیوع کرونا و خانه نشینی طولانی ملاقات افراد برای یافتن زوج مناسب را در این کشور دشوار کرده است. اما دولت ژاپن قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی بر این چالش غلبه کند.

آمار ازدواج در ژاپن از ۸۰۰ هزار مورد در سال ۲۰۰۰ به ۶۰۰ هزار مورد در سال ۲۰۱۹ سقوط کرده و دولت برای حل این مشکل از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد تا افرادی با سن، درآمد و سطح آموزش متناسب با یکدیگر به هم معرفی شوند. این کار به استحکام ازدواج‌ها و افزایش احتمال فرزندآوری کمک می‌کند.

افراد برای استفاده از این سیستم باید به سوالات خاصی در مورد ارزش‌های شخصی خود در حوزه‌های مختلف پاسخ دهند. دو سوم هزینه استفاده از این خدمات توسط دولت و بقیه توسط کاربران علاقمند پرداخت می‌شود. دولت ژاپن برای این کار بودجه‌ای ۱۹ میلیون دلاری را در نظر گرفته است.
کد مطلب: 63359
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«آمار ازدواج در ژاپن از ۸۰۰ هزار مورد در سال ۲۰۰۰ به ۶۰۰ هزار مورد در سال ۲۰۱۹ سقوط کرده و دولت برای حل این مشکل از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد تا افرادی با سن، درآمد و سطح آموزش متناسب با یکدیگر به هم معرفی شوند.»
هوش مصنوعی تا هرکجا هم رشد کند ، به هوش انسانی نخواهد رسید ، جوامع بصورت طبیعی دارای هوش جمعی ویژه ای هستند ، در مواقع ضروری که مدیران و گردانندگان جامعه تصمیمات اشتباه گرفته و یا با توجیه قصد تحمیل خواست و اراده خود را دارند ، هوش جمعی بدون نیاز به هر مدیریت فردی و تصنعی بکار افتاده و جوامع انسانی را به سمت تمایلات و خواسته های طبیعی و منطبق بر واقعیات ، مدیریت و راهنمایی خواهد کرد ، بررسی و مطالعه تاریخ همه جوامع اعم از انسانی یا جوامع زنده غیر انسانی گواهی بر این هوش و مدیریت طبیعی می باشد. شاید علت آنست که فطرت ذاتی خلقت و تمایل درونی انسان و میل به توحید را فراموش کرده اند.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام