۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۱

پیش‌بینی اتصال ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا تا پنج سال آینده

ایتنا - ​​​​​​​ظرف پنج سال آینده تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا با رشدی سریع به بیش از ۳۰ میلیارد واحد می‌رسد و تعداد آنها از تعداد دستگاه‌های غیر متصل به اینترنت اشیا پیشی می‌گیرد.
پیش‌بینی اتصال ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا تا پنج سال آینده


در سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه‌ها و وسایل مرتبط به اینترنت اشیا مانند خودروها، لوازم خانگی هوشمند، تجهیزات و ابزار صنعتی و غیره از تعداد ابزار غیر متصل به اینترنت اشیا مانند گوشی‌ها، لپ تاپ ها و رایانه‌ها پیشی گرفت.

به گزارش ایتنا از مهر، یافته‌های مؤسسه IoT Analytics نشان می‌دهد تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۱.۷ میلیارد وسیله و ابزار مختلف در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد که از این تعداد ۱۱.۷ میلیارد وسیله یعنی حدود ۵۴ درصد از آنها به اینترنت اشیا وصل می‌شوند. اینترنت اشیا نسل سوم اینترنت است که از طریق آن شبکه ای مرتبط از تقریباً تمامی ابزار و اشیا الکترونیک ایجاد می‌شود.

IoT Analytics بر این باور است که رشد استفاده از حسگرها و ابزار و لوازم الکترونیک هوشمند خانگی و تجاری عامل اصلی این تحول است. استفاده از مچ بندهای ورزشی هوشمند و دیگر ابزار خانگی قابل اتصال به اینترنت نیز در سال‌های اخیر رشد کرده و در بسیاری از شهرها نیز شاهد استفاده از زیرساخت‌های هوشمندی هستیم که به اینترنت اشیا متصل می‌شوند.

در سال ۲۰۲۰ بازار محصولات اینترنت اشیا ارزشی بیش از ۴۲۳ میلیون دلار داشت که انتظار می‌رود این رقم با رشدی قابل توجه تا سال ۲۰۲۵ به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.
کد مطلب: 63308
برچسب ها: اینترنت اشیا
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«ظرف پنج سال آینده تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا با رشدی سریع به بیش از ۳۰ میلیارد واحد می‌رسد و تعداد آنها از تعداد دستگاه‌های غیر متصل به اینترنت اشیا پیشی می‌گیرد.»
به عبارتی ۵ سال فرصت داریم برای برنامه ریزی اینترنت اشیا ، امید آنکه زمان را با داد و بیداد و فریاد از دست ندهیم و کمی هم به فکر آینده باشیم.انشااله.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام