۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۲

آیا اینستاگرام از دوربین آیفون برای جاسوسی از کاربران استفاده کرده است؟

ایتنا – شبکه اجتماعی اینستاگرام به تازگی با یک شکایت روبرو شده است که بر اساس آن این شرکت تحت نظارت فیس‌بوک به سواستفاده از حریم امنیتی کاربران متهم شده است.
آیا اینستاگرام از دوربین آیفون برای جاسوسی از کاربران استفاده کرده است؟
شبکه اجتماعی اینستاگرام به تازگی با یک شکایت روبرو شده است که بر اساس آن این شرکت تحت نظارت فیس‌بوک به سواستفاده از حریم امنیتی کاربران متهم شده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  Cnet، بر اساس این شکایت، اینستاگرام بدون اجازه مخاطبان خود از دوربین کسانی که بر روی دستگاه آیفون خود از این برنامه استفاده کرده‌اند استفاده کرده است.
 
گفته می‌شود که این مشکل مربوط به یک باگ در اینستاگرام بوده است که در ماه جولای سال جاری میلادی کشف شده بود  و همین امر موجب شده است که دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به این مسئله وجود داشته باشد.
 
از یک سو شکایت طرح شده بر این موضوع تاکید دارد که اینستاگرام با استفاده از دوربین آیفون برای جاسوسی اطلاعات کاربران این دستگاه‌های اقدام کرده و اطلاعات شخصی آن‌ها را بدون اطلاع آن‌ها مورد استفاده قرار داده است.
 
 
 
از سوی دیگر شرکت فیس بوک اعلام کرده است که باگ یاد شده موجب شده است که ماژول دوربین فعال شود ولی به هیچ عنوان اینستاگرام از خروجی این دوربین استفاده‌ای نکرده و اطلاعات کاربران را برداشت نکرده است.
 
از سوی دیگر یکی از موارد مهمی که در این شکایت مطرح شده است این است که حتی اگر اطلاعات کاربران مورد استفاده قرار نگرفته باشد بازهم اینستاگرام مسئول این موضوع است که استفاده نرم‌افزار از سخت‌افزار دستگاه را کنترل کرده و حلوی استفاده اشتباه را بگیرد.
 
در هر صورت شرایط به نحوی است که ممکن است دادگاه هر یک از طرفین را برنده این مبارزه قانونی اعلام کند.
فیس بوک اعلام کرده است که به هیچ عنوان از موضع خود مبتنی بر بی گناهی کنار نخواهد رفت.
 
کد مطلب: 62369
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام