۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱

گوگل متهم به نقض حریم شخصی کاربران شد

ایتنا - گوگل حتی در صورت خاموش کردن جی.پی.اس گوشی باز هم موقعیت مکانی کاربران را ردگیری می‌کند و همین امر دستمایه شکایت از این شرکت بوده است.
گوگل متهم به نقض حریم شخصی کاربران شد


مقامات محلی در ایالت آریزونای آمریکا شکایتی را بر علیه گوگل تقدیم دادگاه کرده اند و این شرکت را به کلاهبرداری و فریب کاربران متهم کرده اند.

به گزارش ایتنا از فارس، در این شکایت که توسط مارک برنوویچ دادستان کل آریزونا به دادگاه تقدیم شده، چنین استدلال شده که گوگل همیشه موقعیت مکانی کاربران را ردگیری می کند و حتی اگر آنها سیستم موقعیت یابی مکانی گوشی را خاموش کنند، گوگل باز هم از این کار دست برنمی دارد.

طرح این شکایت حاصل تحقیقی دوساله در مورد عملکرد گوگل است و نشان می‌دهد در شرایطی که کاربران گوگل تصور می‌کنند در صورت خاموش کردن جی پی اس از ردگیری توسط این شرکت مصون هستند، اما حقیقت غیر از این است.

در شکایت یادشده تصریح شده که جلوگیری از ردگیری کاربران توسط گوگل تقریبا غیرممکن است و این شرکت با نقض حریم شخصی افراد و بدون رضایت و اطلاع افراد چنین کاری می‌کند. گوگل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.
کد مطلب: 61066
برچسب ها: گوگل
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
در این روزگار و دعواهای قدرت طلبی و پیشرفت های علمی در بخش دیجیتال ، و
اینکه تسلط قدرت در نظارت هر چه دقیق تر بر عموم انسان هاست ، از گجت های پوشیدنی تا گوشی های هوشمند و اینترنت اشیا ، همه و همه با نظارت قابلیت کارکرد دارند ، پس یا باید از این ابزار چشم پوشی کرد و یا تن به اینگونه نطارت ها داد ، غیر از این است؟
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است