۰
plusresetminus
جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۲

بدافزار جدیدی که به مشتریان بانک‌ها حمله می‌کند

ایتنا -به تازگی یک بدافزار جدید اندرویدی از راه رسیده که به مشتریان بانک‌ها و موسسات مالی حمله می‌کند تا اطلاعات حساس و پول‌های آنها را سرقت کند.
بدافزار جدیدی که به مشتریان بانک‌ها حمله می‌کند

بررسی‌های موسسه امنیتی ناکترنوس نشان می‌دهد که بدافزار ایون بات از مارس گذشته از راه رسیده و در قالب یک تروجان برای سرقت اطلاعات بانکی کاربران تلاش می کند.

به گزارش ایتنا از فارس، تروجان یادشده بعد از سرقت اطلاعات کاربران به جاسوسی از آنها برای دسترسی به داده‌های بیشتر تلاش می کند. ایون بات تا به حال بیش از ۲۰۰ برنامه و اپلیکیشن مالی و ارز دیجیتال را هدف قرار داده که توسط موسسات و شرکت‌هایی مانند پی‌پال، بارکلیز، کاپیتال وان، کوین بیس، ترانسفر وایز و ریولت ارائه می شوند.

بدافزار یادشده به سیستم‌های بانکی و مالی مختلفی در اروپا و آمریکا حمله کرده، هر چند هنوز اطلاعات دقیقی در مورد میزان خسارات وارده به علت این حملات منتشر نشده است.

این بدافزار که هنوز فعال است، در سه نسخه متفاوت منتشر شده و این نگرانی وجود دارد که فایل نصب آن به طور مخفیانه در برخی از برنامه‌های عرضه شده در پلی استور گوگل وجود داشته باشد. بیشترین خسارت ناشی از فعالیت این بدافزار مربوط به کشورهای ایتالیا، انگلیس، آلمان و فرانسه است.
کد مطلب: 60777
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر