۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴

گوگل به دنبال ساخت موتور جست‌وجو ویژه پزشکان جهت بررسی سوابق بیمار

ایتنا- گوگل قصد دارد با ایجاد نوار جستجویی پیشرفته و اختصاصی برای دستیابی سریع و امن به مدارک پزشکی بیماران، پزشکان را یاری کند.
گوگل به دنبال ساخت موتور جست‌وجو ویژه پزشکان جهت بررسی سوابق بیمار
گوگل قصد دارد با ایجاد نوار جست‌وجویی پیشرفته و اختصاصی برای دستیابی سریع و امن به مدارک پزشکی بیماران، پزشکان را یاری کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، گوگل به‌تازگی در رابطه با واحد سلامت کمپانی خود تبلیغات بسیاری کرده، اما بینش دقیقی در رابطه با وظایف و نحوه عملکرد این بخش ارائه نکرده است.
با این‌ حال هم‌اکنون دیوید فین برگ به‌عنوان مدیر بخش سلامت گوگل برخی از ایده‌های تیم خود را اعلام کرده است.
 
تیم فین برگ به دنبال ساخت نوار جست‌وجویی هستند که پزشکان را در پیدا کردن مدارک پزشکی کمک می‌کند. برای مثال پزشک با استفاده از این نوار می‌تواند به‌جای استفاده از نام بیمار 87 ساله‌ای که دارد، تنها عبارت 87 را جست‌وجو کرده و به اطلاعات پزشکی او دسترسی پیدا کند.
 
 جستجوی پزشکی گوگل
 
همچنین یکی از مقامات این کمپانی مدعی شده است که گوگل تصمیم دارد این بخش را به تجربه جست‌وجوی اختصاصی پروازها نزدیک کند.
به‌ این‌ ترتیب، پزشکان می‌توانند بدون استفاده از وب عادی به جست‌وجوی شرایط بیماران خود پرداخته و اطلاعات بسیار مفید و قابل اطمینانی به دست بیاورند.
 
هنوز مشخص نیست که این ایده در چه مرحله‌ای قرار دارد و چه زمان به نتیجه می‌رسد و البته در رابطه با آغاز به کار ساخت این موتور جست‌وجو نیز شک و شبهاتی وجود دارد.

البته گوگل ممکن است تبلیغات مرتبط با صفحه سلامت خود را افزایش داده و از این طریق اطلاعات مفیدی در رابطه با آینده این پروژه ارائه کند.
 
فارغ از نتیجه، آنچه مسلم است این است که فین برگ این روزها در پشت صحنه، بسیار پرکار است.
منابع CNBC ادعا می‌کنند که او برای بهبود جست‌وجوهای مرتبط با سلامت در گوگل و یوتیوب تلاش می‌کند و در همین راستا ممکن است برای مثال ویدیوهای دروغین در رابطه با مضرات واکسیناسیون را در این پلتفرم‌ها کم‌ارزش کند. 
 
کد مطلب: 58757
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است