۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷

ایلان ماسک از موفقیت ماهواره خودش غافلگیر شده است!

ایتنا- ایلان ماسک به‌تازگی در یکی از توییت‌های خود تائید کرده است که آرایه ماهواره‌ای Starlink او با موفقیت شروع به کار کرده است.
ایلان ماسک از موفقیت ماهواره خودش غافلگیر شده است!
ایلان ماسک به‌تازگی در یکی از توییت‌های خود تائید کرده است که آرایه ماهواره‌ای Starlink او با موفقیت شروع به کار کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از theinquirer، بخش اول این ماهواره‌ها در ابتدای سال جاری توسط اسپیس اکس به فضا پرتاب شد و پس‌ازآن ایلان ماسک در توییتی اعلان کرد که قصد دارد تا اتصالش به Starlink را مورد آزمایش قرار بدهد که به نظر می‌رسد این کار با موفقیت انجام شده است.
 
این ماهواره‌ها در حال حاضر در 550 کیلومتری زمین در حال گردش هستند و وقتی به یکدیگر بپیوندند می‌توانند در تمام نقاط جهان اینترنت پرسرعت ارائه بدهند. هنوز مشخص نیست که آیا ایلان ماسک می‌خواهد ISP ویژه خود را راه‌اندازی کند، این سیستم فضایی را به اپراتورهای فعلی اجاره دهد یا این پروژه را به‌صورت رایگان به مردم جهان هدیه بدهد.
 
 
 
علاوه بر این ، دسته اول این ماهواره‌ها به‌تنهایی رکوردهای را مرتبط با تعداد پرتاب‌های ماهواره‌ای همزمان و بیشترین وزن بارگذاری شده توسط یک پرتابگر اسپیس اکس را شکسته‌اند. بااین‌حال اگرچه ایلان ماسک فردی ثروتمند است اما هزینه‌های این پروژه نیز روزبه‌روز در حال افزایش است و برچسب قیمتی آن به عددی نه‌رقمی نزدیک می‌شود و همین امر برای ماسک دردسرساز شده است.
 
علاوه بر این بهتر است به خاطر داشته باشیم که احساس طنزپردازی ایلان ماسک بسیار زیاد است و حتی ممکن است تمامی این توییت‌ها یک شوخی از جانب او برای جلب‌توجه رسانه‌ها باشد. بااین‌حال باید دید که اسپیس اکس در رابطه با این ادعای ماسک چه حرفی برای گفتن دارد.
 
کد مطلب: 58667
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير