۱
۰
plusresetminus
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴

چرا شبکه 4G انتظارات را برآورده نکرد؟

ایتنا - به نظر می‌رسد که سرعت 4G در بسیاری از کشورها تنها در ساعاتی از شبانه‌روز که همه کاربران خواب هستند، در بالاترین میزان قرار دارد در غیر این صورت از تمام پتانسیل این شبکه استفاده نمی‌شود.
چرا شبکه 4G انتظارات را برآورده نکرد؟با توجه به آنکه این روزها گزارش‌های متعددی درباره تلاش اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی برای توسعه زیرساخت‌های شبکه اینترنت 5G منتشر می‌شود و بسیاری از کاربران نیز منتظر عرضه و دسترسی همگانی به نسل پنجم فناوری شبکه اینترنت همراه هستند، اما به نظر می‌رسد که دسترسی همگانی و فراگیر تمامی کاربران در کشورهای جهان چند سال به طول بیانجامد بنابراین لازم به ذکر است که کشورها با همکاری اپراتورها همچنان باید بر روی سرعت دانلود و آپلود شبکه 4G تمرکز کنند تا رضایت کاربران و مشترکان خود را به دست بیاورند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، حالا نتایج تازه‌ترین تحقیقات و گزارش‌های منتشر شده توسط مؤسسه پژوهشی Open Signals نشان می‌دهد که در بیشتر کشورها حتی ایالات متحده آمریکا سرعت دانلود اینترنت 4G در ساعاتی از شبانه‌روز که افراد معمولاً از اینترنت استفاده می‌کنند و به خدمات آن نیاز دارند، در پایین‌ترین میزان خود بوده و بیشترین پتانسیل آن مربوط به ساعاتی از شبانه‌روز است که اکثریت کاربران و مشترکان در خواب به سر می‌برند.

 این بدان معناست که سرعت دانلود اینترنت 4G در شباهنگام و زمانی که عده کثیری از مردم در خواب به سر می‌برند، به حداکثر پتانسیل و ظرفیت خود یعنی حدود ۲۸.۸ مگابیت بر ثانیه می‌رسد این در حالیست که در ساعات شلوغی از روز که کاربران نیازمند اینترنت هستند، این سرعت به حداقل حدود ۱۵ مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

البته به گفته کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، همین امر نیز موجب شده است که اپراتورهای مخابراتی به فکر جبران سرعت پایین اینترنت 4G افتاده و خلل و کمبودهای آن را با شبکه 5G پوشش دهند.
کد مطلب: 55703
برچسب ها: اینترنت 4G
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
والله من باهمراه اول بین 18تا 32مگابیت سرعت دارم،علت سرعت پایین تو بقیه نقاط اینه که ظرفیت پایبن و پهنای باند یا دکل کم هست خصوصا تو ایران،واگرنه 5G هم اگربیاد وقتی دکل به اندازه جمعیت نزنن اونم سرعتش پایین میاد
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است