۰
plusresetminus
شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳

۷۵ درصد از درآمد صنعت موسیقی از استریم‌های آنلاین است

ایتنا - سرویس‌های پخش و استریم آنلاین موسیقی بیش از ۷۵ درصد از درآمد کل صنعت موسیقی در ایالات متحده آمریکا را شامل می‌شود.
۷۵ درصد از درآمد صنعت موسیقی از استریم‌های آنلاین است


به گزارش ایتنا از ایسنا، نرم‌افزار و سرویس‌های استریم و پخش آنلاین موسیقی که اسپاتیفای و اپل موزیک از بزرگ‌ترین بازیگران آن هستند، در سال‌های اخیر با محبوبیت و استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران مواجه شده است.

اسپاتیفای (Spotify) که یک نرم‌افزار و رسانه پخش آنلاین و جاری موسیقی، پادکست و ویدئوست، به‌طور رسمی در سال ۲۰۰۸ میلادی راه‌اندازی شد و از آن زمان نیز با افزودن قابلیت‌های بسیاری، توانسته است توجه بخش اعظمی از کاربران گوشی‌های هوشمند را به خود جلب و طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۷۵ درصد از درآمد کل درآمد صنعت موسیقی در این کشور از سرویس‌های موسیقی نظیر اسپاتیفای و اپل موزیک حاصل شده است.

این سرویس‌های استریم آنلاین با قابلیت‌ اشتراک پولی توانسته‌اند کاربران بسیاری را به سمت خود بکشانند. به‌گونه‌ای که تاکنون درآمدی بالغ بر ۳.۴ میلیارد دلار از سرویس‌های استریم آنلاین موسیقی وارد صنعت موسیقی شده است.

بدون شک، منطقه آمریکای شمالی که شامل ایالات متحده آمریکا و کانادا می‌شود، از بزرگترین طرفداران و کاربران اپلیکیشن‌های استریم موسیقی به شمار می‌روند. ایالات متحده به تنهایی حدود ۴۰ درصد از درآمد سرویس‌های موسیقی در جهان را به خود اختصاص داده است. درآمد سرویس‌های استریم موسیقی در این کشور از ۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده است.

برآورد می‌شود تعداد مشترکین سرویس‌های استریم موسیقی در آمریکا تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۹۰.۱ میلیون نفر خواهد رسید که در مقایسه با آمار ۴۹.۱ میلیون نفری کنونی، شاهد یک رشد دو برابری خواهد بود. محبوبیت سرویس‌های موسیقی علاوه بر اینکه توانسته درآمد این صنعت را شکوفا کرده و افزایش دهد، به رعایت حقوق کپی‌رایت و حق نشر آهنگ‌ها نیز کمک بسیاری کرده است.
کد مطلب: 54143
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام