۰
plusresetminus
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۹

خروج کاربران از خدمات یاهو در پی افشای رخنه امنیتی

ایتنا- هک شدن یاهو، لکه ننگی است که به این آسانی از آبروی این کمپانی بزرگ پاک نخواهد شد!
خروج کاربران از خدمات یاهو در پی افشای رخنه امنیتی


بسیاری از کاربران یاهو در پی هشدار کارشناسان نسبت به گسترده بودن پیامدهای رخنه امنیتی به یاهو، روز جمعه به بستن اکانت‌های یاهو و تغییر رمز عبور اقدام کردند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، پس از اینکه یاهو پنج شنبه گذشته افشا کرد هکرها کلمات عبور رمزنگاری شده و اطلاعات شخصی بیش از ۵۰۰ میلیون حساب را در سال ۲۰۱۴ به سرقت برده اند، هزاران کاربر در شبکه‌های اجتماعی از اینکه این شرکت اینترنتی پس از دو سال این رخنه امنیتی را فاش کرده است، خشمشان را ابراز کردند.

کاربران متعددی اعلام کردند اکانت‌های یاهو را می‌بندند و حتی بعضی عنوان کردند استفاده از خدمات یاهو را برای همیشه کنار می‌گذارند.

به دلیل گستردگی ابعاد رخنه امنیتی در یاهو و به دلیل اینکه کاربران اغلب کلمات عبور و پاسخهای امنیتی را در خدمات متعدد استفاده می کنند، کارشناسان امنیت سایبری هشدار دادند پیامدهای این هک ممکن است در سراسر اینترنت منعکس شود.

در همین راستا کاربران متعدد اعلام کردند تلاش می کنند علاوه بر یاهو، اطلاعات ورود به اکانتهای اینترنتی متعدد را که کلمه عبور مشابهی داشتند، تغییر دهند. حساب‌ها در بانک‌ها، خرده فروشی‌ها و بخش‌های دیگر آسیب‌پذیر هستند.

نگرانی نسبت به این حمله هکری در واشنگتن هم انعکاس یافت و مارک وارنر، سناتور دموکرات اظهار کرد رخنه امنیتی در یاهو مسئله بسیار جدی بوده و قرار است یاهو هفته آینده درباره جزییات این حمله به وی توضیح دهد.

یاهو اعلام کرده است معتقد است این رخنه از سوی هکرهای تحت حمایت یک دولت انجام شده است.

اف.بی.آی به کارمندانش درباره حساب‌های شخصی یاهو توصیه‌ای نکرده است اما شرکت‌های انگلیسی بریتیش تلکام (گروه بی تی) و اسکای که از یاهو برای میزبانی ایمیل برای بعضی از مشترکان پهنای باندشان استفاده می کنند، اعلام کردند با کاربرانشان در این باره مکاتبه کرده‌اند.

یاهو از کاربرانش خواست کلمه عبور و پرسش‌های امنیتی را تغییر دهند اما بعضی از کاربران گفته‌اند ترجیح می‌دهند اکانت‌هایشان را رها کنند زیرا به ندرت از آنها استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت در سال‌های اخیر کاربر، ترافیک و درآمدش را از دست داده و تابستان امسال موافقت کرد فعالیت اصلی خود را به مبلغ ۴.۸ میلیارد دلار به شرکت وریزون واگذار کند.

حمله هک عظیمی که به یاهو صورت گرفته است، یکی از بزرگ‌ترین سرقت‌های اطلاعات شخصی کاربران اینترنت در تاریخ به شمار می‌رود.
کد مطلب: 45555
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای