۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰

تخفیف 97.5 درصدی اوراکل به آمازون برای رقابت با گوگل

ایتنا- شرکت‌هایی مانند سامسونگ به جای پرداخت حق لیسانس ۴۰ میلیون دلاری به اوراکل تنها یک میلیون دلار می‌پردازند!
تخفیف 97.5 درصدی اوراکل به آمازون برای رقابت با گوگل


Safra Catz از مدیران ارشد اوراکل می‌گوید مجبور شده به مشتریانی مانند آمازون و سامسونگ تخفیف‌های کلانی بدهد تا بتواند فناوری جاوا را در برابر سیستم‌عامل آزاد اندروید رقابتی نگه دارد.

 
به گزارش ایتنا از فارس، وی حتی افشا کرده که اوراکل به آمازون تخفیف ۹۷.۵ درصدی می‌دهد تا این شرکت در دستگاه کتابخوان الکترونیک کیندل خود از جاوا به جای اندروید استفاده کند.

این مدیر اوراکل افزوده است که شرکت‌هایی مانند سامسونگ به جای پرداخت حق لیسانس ۴۰ میلیون دلاری به اوراکل تنها یک میلیون دلار می‌پردازند و این در نوع خود جالب توجه است.

Safra Catz این اظهارات را در جریان جلسه شهادتی که بر ضد گوگل در جریان بود مطرح کرد. اوراکل گوگل را به نقض حقوق مالکیت معنوی خود و استفاده بدون اجازه از جاوا متهم کرده و حالا خواستار دریافت غرامت صدها میلیون دلاری از گوگل است.

گوگل در مقابل مدعی است که از مؤلفه‌های جاوا به شکلی عادلانه و منصفانه استفاده کرده و رعایت کپی‌رایت در شرایطی که این شرکت بخش‌هایی از جاوا را در اندروید به کار برده غیرممکن است. گوگل در صورت محکومیت در این پرونده برای عرضه سیستم‌عامل اندروید و نصب آن بر روی گوشی‌های همراه به شکل جدی با مشکل مواجه خواهد شد.
کد مطلب: 42993
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام