۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۰

شکایت از فیس‌بوک در مورد نرم‌افزار شناسایی چهره کاربران

ایتنا- یکی از کاربران فیس‌بوک مدعی شده که فیس‌بوک قوانین این ایالت را در مورد استفاده در بخش پیشنهاد برچسب‌های خود نقض کرده است.
شکایت از فیس‌بوک در مورد نرم‌افزار شناسایی چهره کاربران


فیس‌بوک با شکایت تازه‌ای روبرو شده که موضوع آن نحوه استفاده این شرکت از داده‌های کاربران در نرم‌افزار شناسایی چهره خود است.


به گزارش ایتنا از فارس، یکی از کاربران فیس‌بوک در ایالت ایلینویز آمریکا مدعی شده که فیس‌بوک قوانین این ایالت را از طریق جمع‌آوری داده‌های بیومتریک مورد استفاده در بخش پیشنهاد برچسب‌های خود نقض کرده است.

به اعتقاد این کاربر فیس‌بوک به طور مخفیانه بزرگترین پایگاه داده حاوی اطلاعات بیومتریک شخصی کاربرانش را طراحی و ایجاد کرده است.

Carlo Licata فردی که این شکایت را تقدیم دادگاه کرده می‌گوید وی هرگز به فیس‌بوک اجازه نداده که اطلاعات شخصی بیومتریکش را جمع آوری و ذخیره‌سازی نماید.

او همچنین تصریح کرده که فیس‌بوک به وی امکان نداده تا جلوی چنین رویدادی را بگیرد و حتی در مورد آن اطلاع رسانی هم نکرده است.

سخنگوی فیس‌بوک در واکنش به این شکایت آن را رد کرده و از دفاع محکم وکلای خود در دادگاه خبر داده است.

فیس‌بوک از سال ۲۰۱۰ در زمان ارسال و انتشار عکس‌های کاربران در فیس‌بوک اسامی افرادی را که احتمال می‌دهد در عکس‌ها حضور دارند را پیشنهاد می‌کند تا این کار را برای کاربران آسان‌تر نماید.
کد مطلب: 35405
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام