۰
plusresetminus
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۳

سیستم سخنگوی اختصاصی اینتل برای استیفن هاوکینگ

ایتنا- شرکت اینتل موفق به ساخت یک سیستم جدید سخنگو برای دانشمند مشهور استیفن هواکینگ شد که می‌تواند ساختار دیجیتالی صحبت کردن این دانشمند را متحول سازد.
سیستم سخنگوی اختصاصی اینتل برای استیفن هاوکینگ


شرکت اینتل موفق به ساخت یک سیستم جدید سخنگو برای دانشمند مشهور استیفن هاوکینگ شد که می‌تواند ساختار دیجیتالی صحبت کردن این دانشمند را متحول سازد.


به گزارش ایتنا از رایورز، این شرکت بزرگ فناوری اطلاعات پس از سه سال تلاش برای ساخت یک فناوری جدید برای ایجاد صدا برای این دانشمند موفق شد تا یک سیستم نوین با نام ACAT را تولید کرده و در اختیار او قرار بدهد.

مسئولان شرکت اینتل در بیانیه خود در این باره اعلام کردند که علت این امر و تلاش‌های بلند مدت این شرکت برای ساخت این دستگاه این بوده است که دستگاه پیشینی که مورد استفاده هاوکینگ بوده است بسیار قدیمی و انرژی‌بر بوده و خروجی مناسبی برای این دانشمند به ارمغان نمی‌آورده است.


البته این سیستم تنها برای هاوکینگ ساخته نشده است و مسئولان اینتل به همه محققان اجازه خواهند داد تا از ACAT برای سیستم‌های تحقیقاتی خود استفاده کرده و حتی راهکارهایی برای بهبود این سیستم ارائه کنند که این امر می‌تواند برای تمامی بیمارانی که به ناتوانی در گفتار دچار هستند کمک کند.

شایان ذکر است که در جهان بیش از ۳ میلیون نفر به این از بیماری دچار هستند و نمی‌توانند بدون استفاده از دستگاه‌های جانبی با دیگران ارتباط صوتی برقرار کنند.
همین امر نیز نشان دهنده ارزش تلاش‌های سه ساله اینتل برای پروژه ACAT است.
 
کد مطلب: 33486
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر