۰
plusresetminus
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۳

رشد کُند بازار نرم‌‏افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳

ایتنا- بازار نرم‌‏افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ حدود ۴.۹ درصد رشد داشته است.
رشد کُند بازار نرم‌‏افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳


برآوردهای شرکت گارتنر نشان می‏‌دهد بازار نرم‌‏افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ حدود ۴.۹ درصد رشد داشته است.


گارتنر در گزارشی اعلام کرده است بازار نر‌م‏‌افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۳ با رشدی ۴.۹ درصدی از مرز ۱۹.۹ میلیارد دلار گذشته است. حجم این بازار در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۹ میلیارد دلار اعلام شده بود. تحلیل‏‌گران گارتنر معتقدند بازار نرم‌‏افزارهای امنیتی در این سال رشد نسبتاً کندی داشته است.

کاهش مزیت رقابتی برخی نرم‏‌افزارهای امنیتی که ۲۵ درصد کل این بازار را از آن خود کرده‌‏اند و کاهش رشد درآمدهای دو عرضه‏‌‌کننده برتر این بازار از جمله مهم‌ترین دلایل این امر اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۳ شرکت سایمانتک برترین عرضه‌‏کننده نرم‏‌افزاری بوده است. این شرکت با درآمد ۳.۷۳ میلیارد دلاری خود توانسته ۱۸.۷ درصد از بازار نرم‏‌افزارهای امنیتی را از آن خود کند.

شرکت مک‏‌کافی نیز از این بازار ۱.۷۴ میلیارد دلار درآمد داشته و توانسته با سهم ۸.۷ درصدی خود از این بازار در جایگاه دوم بایستد. شرکت آی‏‌بی‏‌ام نیز ۱.۱۳ میلیار دلار از محل فروش نرم‏‌افزارهای امنیتی درآمد داشته و توانسته سهمی ۵.۷ درصدی از این بازار را از آن خود کند.

شرکت ترندمیکرو نیز با درآمد ۱.۱۱ میلیارد دلاری و سهمی ۵.۶ درصدی از این بازار در جایگاه چهارم ایستاده است.
شرکت ای‌ام‌سی نیز با ۷۶۰ میلیون دلار درآمد و سهمی ۳.۸ درصدی از این بازار توانسته است جایگاه پنجم را از آن خود کند. این پنج شرکت در مجموع ۴۲.۵ درصد از بازار نرم‏‌افزارهای امنیتی را از آن خود کرده‏‌اند.

یافته‏‌های گارتنر نشان می‏‌دهد بازار نرم‏‌افزارهای امنیتی در اقتصادهای نوظهور کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام بیشترین رشد را تجربه کرده است (۱۲.۸ درصد).

بازار این محصولات در چین رشدی ۱۱ درصدی و در کشورهای منطقه اوراسیا رشدی ۹.۳ درصدی را تجربه کرده است. کشورهای آمریکای شمالی، اروپای غربی و برخی کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام که اقتصاد اشباع‌‏یافته‏‌تری دارند ۸۳ درصد از کل این بازار را از آن خود کرده‌‏اند اما نرخ رشدی را که تجربه کرده‌‏اند کمتر از نرخ رشد متوسط کل بازار بوده است.
کد مطلب: 30929
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام