۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۸

استفاده کارکنان شرکت‏‌ها از نرم‌افزارهای آفیس کاهش یافته است

ایتنا- برخی مدیران می‌گویند خرید نسخه‏‌های مجوزدار آفیس به دلیل عدم استفاده از آن، هدر رفتن بودجه است!
استفاده کارکنان شرکت‏‌ها از نرم‌افزارهای آفیس کاهش یافته است


مطالعه یک شرکت نوپا نشان داده است که بخش زیادی از کارکنان کسب و کار‌ها از نرم‌‏افزارهای آفیس مایکروسافت استفاده نمی‌‏کنند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‏‌سایت pcworld، شرکت نوپای سافت واچ (SoftWatch) که در زمینه تحلیل نرم‏‌افزار‌ها و برنامه‌‏های کاربردی فعال است، دریافته است که بخش قابل توجهی از کارکنان سازمان‏‌ها از نرم‏‌افزارهای آفیس استفاده نمی‌‏کنند و به همین دلیل خرید نسخه‏‌های مجوزدار این گونه نرم‏‌افزار‌ها توسط شرکت‏‌ها و کسب‌‏وکار‌ها باعث هدررفت بودجه آن‌ها می‌‏شود.

این شرکت نحوه استفاده بیش از ۱۴۸ هزار نفر از کارکنان ۵۱ شرکت جهانی از نرم‌‏افزارهای آفیس را در یک دوره زمانی سه ماهه مورد مطالعه قرار داده است و دریافته است که هفتاد درصد کارکنان هیچ استفاده جدی از نرم‏‌افزارهای آفیس نمی‌‏کنند و فقط از آن‌ها برای مرور یا عملیات ویرایشی ساده استفاده می‌‏کنند.

بر اساس این گزارش، هر یک از کارکنان در روز به طور متوسط ۴۸ دقیقه از نرم‌‏افزارهای آفیس استفاده می‌‏کنند که ۶۸ درصد از این مدت زمان نیز صرف استفاده از نرم‌‏افزار خدمات ایمیلی اوت‏لوک (Outlook) می‌‏شود.
اکسل در این میان ۱۷ درصد از این زمان را به خود اختصاص داده است که تقریباً معادل ۸ دقیقه در روز است. نرم‌‏افزارهای وُرد و پاورپوئینت نیز به ترتیب ۵ و ۲ دقیقه از این زمان را به خود اختصاص داده‌‏اند.

شرکت سافت واچ کارکنان مورد مطالعه را بر حسب نحوه استفاده‏‌ای که از نرم‌‏افزارهای آفیس می‌‏کنند به چهار گروه تقسیم کرده است: کاربران جدی، ویرایشگران کم‏‌کار، مرورگران (یعنی کسانی که از این نرم‌‏افزار‌ها فقط برای خواندن و مرور کردن استفاده می‌‏کنند) و کاربران غیرفعال (یعنی کسانی که هیچ استفاده‌‏ای از این نرم‌‏افزار‌ها نمی‌‏کنند) تقسیم کرده است.

تحلیل‏گران این شرکت دریافته‌اند که ۲۹ درصد کاربران هیچ‏گاه از نرم‌‏افزارهای وُرد و اکسل استفاده نمی‌‏کنند. اما در مورد پاورپوئینت این رقم خیره کننده است. بررسی‏‌ها نشان می‌‏دهد ۷۰ درصد از آن‌ها از این نرم‌‏افزار استفاده نمی‌‏کنند.
در مورد نرم‌‏افزار وُرد فقط ۶۲ درصد از کارکنان از آن برای انجام کارهای سبک استفاده می‌‏کنند و ۵۳ درصد نیز نیز استفاده مشابهی از اکسل می‌‏کنند.

تحلیل‏گران این شرکت تعداد کارکنانی را که به صورت جدی از پاورپوئینت استفاده می‌‏کنند یک نفر از هر بیست نفر اعلام کرده‌‏اند.
شرکت سافت‏ واچ به شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها توصیه کرده است کاربرانی را که استفاده چندانی از نرم‌‏افزارهای آفیس نمی‌‏کنند به سمت خدماتی مثل Google Apps سوق دهند تا بدین وسیله از خرید بیهوده نرم‌‏افزارهای آفیس و هدررفت بودجه خود جلوگیری کنند.

شرکت سافت‏ واچ همچنین اعلام کرده است قصد عرضه راهکاری تحلیلی برای بررسی نحوه استفاده کارکنان از نرم‌‏افزارهای مختلف را دارد.
این راهکار به شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها کمک می‌‏کند دریابند هر کدام از کارکنان از چه نرم‌‏افزارهایی استفاده می‌‏کنند و چه مدت زمانی را صرف استفاده از آن نرم‏‌افزار‌ها می‌‏کنند.
کد مطلب: 30400
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است