۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۸

استفاده کارکنان شرکت‏‌ها از نرم‌افزارهای آفیس کاهش یافته است

ایتنا- برخی مدیران می‌گویند خرید نسخه‏‌های مجوزدار آفیس به دلیل عدم استفاده از آن، هدر رفتن بودجه است!
استفاده کارکنان شرکت‏‌ها از نرم‌افزارهای آفیس کاهش یافته است


مطالعه یک شرکت نوپا نشان داده است که بخش زیادی از کارکنان کسب و کار‌ها از نرم‌‏افزارهای آفیس مایکروسافت استفاده نمی‌‏کنند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‏‌سایت pcworld، شرکت نوپای سافت واچ (SoftWatch) که در زمینه تحلیل نرم‏‌افزار‌ها و برنامه‌‏های کاربردی فعال است، دریافته است که بخش قابل توجهی از کارکنان سازمان‏‌ها از نرم‏‌افزارهای آفیس استفاده نمی‌‏کنند و به همین دلیل خرید نسخه‏‌های مجوزدار این گونه نرم‏‌افزار‌ها توسط شرکت‏‌ها و کسب‌‏وکار‌ها باعث هدررفت بودجه آن‌ها می‌‏شود.

این شرکت نحوه استفاده بیش از ۱۴۸ هزار نفر از کارکنان ۵۱ شرکت جهانی از نرم‌‏افزارهای آفیس را در یک دوره زمانی سه ماهه مورد مطالعه قرار داده است و دریافته است که هفتاد درصد کارکنان هیچ استفاده جدی از نرم‏‌افزارهای آفیس نمی‌‏کنند و فقط از آن‌ها برای مرور یا عملیات ویرایشی ساده استفاده می‌‏کنند.

بر اساس این گزارش، هر یک از کارکنان در روز به طور متوسط ۴۸ دقیقه از نرم‌‏افزارهای آفیس استفاده می‌‏کنند که ۶۸ درصد از این مدت زمان نیز صرف استفاده از نرم‌‏افزار خدمات ایمیلی اوت‏لوک (Outlook) می‌‏شود.
اکسل در این میان ۱۷ درصد از این زمان را به خود اختصاص داده است که تقریباً معادل ۸ دقیقه در روز است. نرم‌‏افزارهای وُرد و پاورپوئینت نیز به ترتیب ۵ و ۲ دقیقه از این زمان را به خود اختصاص داده‌‏اند.

شرکت سافت واچ کارکنان مورد مطالعه را بر حسب نحوه استفاده‏‌ای که از نرم‌‏افزارهای آفیس می‌‏کنند به چهار گروه تقسیم کرده است: کاربران جدی، ویرایشگران کم‏‌کار، مرورگران (یعنی کسانی که از این نرم‌‏افزار‌ها فقط برای خواندن و مرور کردن استفاده می‌‏کنند) و کاربران غیرفعال (یعنی کسانی که هیچ استفاده‌‏ای از این نرم‌‏افزار‌ها نمی‌‏کنند) تقسیم کرده است.

تحلیل‏گران این شرکت دریافته‌اند که ۲۹ درصد کاربران هیچ‏گاه از نرم‌‏افزارهای وُرد و اکسل استفاده نمی‌‏کنند. اما در مورد پاورپوئینت این رقم خیره کننده است. بررسی‏‌ها نشان می‌‏دهد ۷۰ درصد از آن‌ها از این نرم‌‏افزار استفاده نمی‌‏کنند.
در مورد نرم‌‏افزار وُرد فقط ۶۲ درصد از کارکنان از آن برای انجام کارهای سبک استفاده می‌‏کنند و ۵۳ درصد نیز نیز استفاده مشابهی از اکسل می‌‏کنند.

تحلیل‏گران این شرکت تعداد کارکنانی را که به صورت جدی از پاورپوئینت استفاده می‌‏کنند یک نفر از هر بیست نفر اعلام کرده‌‏اند.
شرکت سافت‏ واچ به شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها توصیه کرده است کاربرانی را که استفاده چندانی از نرم‌‏افزارهای آفیس نمی‌‏کنند به سمت خدماتی مثل Google Apps سوق دهند تا بدین وسیله از خرید بیهوده نرم‌‏افزارهای آفیس و هدررفت بودجه خود جلوگیری کنند.

شرکت سافت‏ واچ همچنین اعلام کرده است قصد عرضه راهکاری تحلیلی برای بررسی نحوه استفاده کارکنان از نرم‌‏افزارهای مختلف را دارد.
این راهکار به شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها کمک می‌‏کند دریابند هر کدام از کارکنان از چه نرم‌‏افزارهایی استفاده می‌‏کنند و چه مدت زمانی را صرف استفاده از آن نرم‏‌افزار‌ها می‌‏کنند.
کد مطلب: 30400
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام