۰
plusresetminus
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۸

IBM به ۵ قاره جهان خدمات پردازش ابری می‌دهد

ایتنا- ابرهای IBM خدمات خود را به 5قاره جهان عرضه خواهند کرد.
IBM به ۵ قاره جهان خدمات پردازش ابری می‌دهد


بر اساس آخرین بیانیه منتشر شده از سوی IBM، این شرکت برای توسعه خدمات پردازش ابری خود در سال جاری میلادی ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند و به صورت همزمان قصد دارد ۱۵ مرکز داده جدید را برای ارایه خدمات هرچه بهتر به مشتریان جهانی خود راه‌اندازی کند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‌سایت Tchwire، مراکز داده جدید شرکت IBM در چین، هنگ‌کنگ، لندن، ژاپن، هند، کانادا و همچنین شهرهای واشنگتن، مکزیکو سیتی و دالاس آمریکا راه‌اندازی خواهند شد.

این مراکز داده به IBM امکان می‌دهند تا خدمات پردازش ابری خود را در ۱۵ کشور و ۵ قاره به مشتریان ارایه دهد.

«اریچ کلمنتی» (Erich Clementi) مدیر مرکز خدمات فناوری جهانی IBM با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «شرکت IBM به سرمایه‌گذاری‌های خود در زمینه‌های فناوری با قابلیت رشد بالا ادامه می‌دهد».

او افزود که این اقدام «یکی از گام‌های مهم IBM برای ارایه خدمات پردازش ابری به سراسر جهان محسوب می‌شود و به مشتریان هم کمک می‌کند تا با این تحولات خود را هماهنگ کنند».

راه‌اندازی مراکز داده جدید همچنین این فرصت را برای IBM ایجاد می‌کند تا در مقابل شرکت‌هایی که طی چند سال اخیر در خدمات پردازش ابری IBM را دچار مشکل کرده‌اند، خودنمایی کند که از مهم‌ترین این رقبا می‌توان به Amazon Web Services، گوگل و مایکروسافت اشاره کرد.

بر اساس گزارش منتشر شده در روزنامه نیویورک‌تایمز، تمامی این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که سالانه دست‌کم یک میلیارد دلار در بخش خدمات پردازش ابری خود سرمایه‌گذاری می‌کنند.

شرکت HP نیز که این روز‌ها در حال افزایش سرمایه‌گذاری‌های در حوزه پردازش ابری است، به تازگی اعلام کرد همکاری‌های را با Salesforce.com آغاز کرده است تا نرم‌افزار ابری این شرکت را روی دستگاه‌های HP عرضه کند.

شرکت IBM می‌کوشد سهم خود را در حوزه خدمات خصوصی و عمومی بازیابی کند.
این مرکز سال گذشته با پرداخت ۲ میلیارد دلار شرکت Softlayer که در زمینه ارایه حافظه‌های آنلاین ذخیره‌ساز اطلاعات و خدمات پردازش ابری فعالیت می‌کند را خریداری کرد.
کد مطلب: 29274
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام