۰
plusresetminus
جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۵۶

مصرف داده در تلفن‌های همراه دو برابر شده است

ایتنا - بنا به گزارش نیویورک‌ تایمز در سال گذشته میلادی مصرف داده‌ها در تلفن‌های همراه دو برابر شده است.
مصرف داده در تلفن‌های همراه دو برابر شده است


بنا به گزارش نیویورک‌ تایمز در سال گذشته میلادی مصرف داده‌ها در تلفن‌های همراه دو برابر شده است.
این گزارش حاکی از آن است که متوسط مصرف ماهیانه داده هر کاربر موبایل در سال گذشته برابر با 1.2 گیگابایت بوده است در حالی که این رقم در سال 2012 برابر با 690 مگابایت بوده است.


به گزارش ایتنا یکی از نکات موثر در این پیشرفت را می‌توان ایستاتر شدن شبکه بی‌سیم 4G دانست که با سرعت خود موجب راحت‌تر شدن دانلود فایل‌های حجیم‌تر با موبایل‌ها شده است و به‌راحتی امکاناتی مانند استریم ویدیو را ممکن ساخته است.

دیگر نکته بارز موثر در بالا رفتن مصرف استفاده از دیتا پکیج‌های موبایل بالا رفتن حجم نرم‌افزارهاست.

در این میان شرکت‌هایی مانند اپل اجازه نمی‌دهند تا گوشی ‌آنها در صورت عدم اتصال به شبکه وای فای اقدام به دانلود فایل‌های بزرگ‌تر از 50 تا 100 مگابایتی کند ولی این محدودیت حجم درباره نرم‌افزارهای مورد استفاده در گوشی صدق نمی‌کند.

نکته جالب اینجاست که برای مثال در ایالات‌متحده اپراتورهای اصلی تلفن همراه در طول چند سال گذشته پکیج‌های مخابراتی خود را از نامحدود به محدود تبدیل کرده‌اند تا بیشترین درآمد ممکن را از کاربران خود به‌دست بیاورند ولی حتی این موضوع نیز در کنترل رشد مصرف داده‌ها روی شبکه موبایل موثر نبوده است و پیش‌بینی می‌شود که در پایان سال 2015 میلادی دیتای مورد مصرف در شبکه‌های موبایل به 3 گیگابایت متوسط ماهانه برای هر دستگاه برسد
 
کد مطلب: 28912
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای